fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Elisabeth Iila murdsid end põhiturniirile

Elisabeth Iila. / Foto: Eesti Tennise Liit

Eesti tennisiste on sel nädalal ITF-i turniiridel võistlustules üsna palju, aga mitme mängija jaoks on turniir juba lõppenud. Kvalifikatsioonis olid edukad Maileen Nuudi ja Elisabeth Iila.

Nuudi mängib Santa Margherita di Pula W25 turniiril. Ta oli kvalifikatsioonis asetatud kuuendana ja õigustas paigutust, alistades Emma Ottavia Ghirardato (Itaalia) 6:3, 6:2 ja Karolina Kozakova (Šveits) 6:2, 6:4.

Põhiturniiril kohtub Nuudi samuti kvalifikatsiooni läbinud soomlanna Laura Hietarantaga, kellega nad on maailma edetabelis üsna kõrvuti (vastavalt 521. ja 533.). Huvitav on ka fakt, et tänavusel Pärnu Kapitel Openi W25 turniiril said Nuudi ja Hietaranta täpselt sama tulemuse – mõlemad kaotasid poolfinaalis.

Monastiri W15 turniiril alustas koguni neli eestlannat, aga kvalifikatsioonist tuli läbi ainult Elisabeth Iila, kes otsustavas mängus alistas Demi Trani (Holland) 6:4, 3:6, 10:5. Kui Iilal pole WTA edetabelikohta, siis Tran asub selles rankingus 1343. kohal. Karola Suviste, Andrea Roots ja Liisa Varul olid valikturniiri avaringis vabad, aga teises ringis kaotasid. Paarismängus on aga Iila/Varul jõudnud veerandfinaali, Roots ja Suviste koos oma välismaalastest paarilistega said avaringis kaotuse.

Põhiturniiril kohtub Iila avaringis Julita Saneriga (Rootsi, WTA 847.).

Eesti mehed Faluni M25 turniiri kvalifikatsioonist edasi ei saanud. Oliver Ojakäär sai ühe võidu, aga otsustava kohtumise kaotas, Johannes Seeman langes välja 1. ringis. Kui M15 turniiridel saab Ojakäär tänu kõrgele kohale juunioride edetabelis otse põhitabelisse, siis M25 turniiridel seda võimalust pole.

Daniil Glinka pääses Forbachis (Prantsusmaa) M15 turniiril otse põhitabelisse, ta on seal kaheksandana asetatud.

scroll to top