fbpx
Close

Maailma koondis võitis Laveri karika ülikindlalt

Frances Tiafoe oli osaline Maailma koondise kolmes võidus. /Foto: Zumapress/Scanpix

Võistkondlik Laver Cup valmistas seekord tennisehuviliste laiemale ringkonnale pettumuse, kuid eks kitsas ringkond peamiselt ameeriklaste näol jäi rahule.

Vancouveris peetud matšil jäi Maailma koondis, kuhu kuulusid neli USA ning üks Kanada ja Argentiina tennisist, Euroopa vastu peale koguni 13:2. Kolm põnevat üksikmängu, mis olid kavas meie aja järgi ööl vastu esmaspäeva, jäid ära, sest üldvõiduks vajalikud punktid olid Maailma koondisel käes.

Vaid korra varem on ülekaal olnud samasugune, kui Euroopa alistas Maailma koondise 2021. aastal 14:1. Nagu nüüd Maailma koondis, võitis Euroopa tookord 9st mängust 8. Erinevus oli vaid selles, et tänavu sai Euroopa võidu 2-punkti-mängus, aga kaks aastat tagasi kaotajad said võidu ühe-punkti-mängus.

Otsustavad kolm punkti tõi Maailmale ameeriklaste paar Ben Shelton/Frances Tiafoe, kes alistasid Andrei Rublevi ja Hubert Hurkaczi 7:6, 7:6. Ühtki servigeimi selles mängus ei kaotatud. Euroopa paar juhtis mõlemas tie-break’is minimurdega, aga kaotas servil kaks punkti esimese seti tie-break’i seisul 4:3 ja teises setis seisul 5:4.

Euroopale tõi laupäeval ainsa võidu norralane Casper Ruud, kes alistas Tommy Pauli. Euroopale kuulub praegu maailma esikümnes üheksa kohta ja edetabeli esimesed seitse meest on ainult eurooplased. Kuid esikümnest mängisid kaasa vaid Rublev (6.) ja Ruud (9.). Kui liita kokku kõigi mängijate edetabelikohad, oli Maailma koondis tugevam.

scroll to top