Glinka pääses kindlalt teise ringi, Nuudi ja Iila kaotasid napilt

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kolm Eesti tennisisti mängis täna ITF-i turniiridel avaringis, aga võidu sai neist ainult Daniil Glinka.

Kaheksandana asetatud Glinka võitis Forbachi M15 turniiril kindlalt 59 minutiga maailma 744. reketi Lewie Lane’i (Saksamaa) 6:1, 6:3. Teises setis kaotas Glinka pärast 4:1 eduseisu oma pallingugeimi, aga seisul 4:3 võttis murde tagasi. Eesti tänavune meister võitis esimeselt servilt 83, aga vastane ainult 59% punktidest.

Maileen Nuudi kaotas Santa Margherita di Pula (Itaalia) W25 turniiri avaringis Laura Hietarantale (Soome, WTA 533.) 5:7, 4:6. Kuid geimid olid enamasti pikad ja kahesetiline kohtumine kestis koguni kaks tundi ja 22 minutit. Mõlemad setid olid pikemad kui Glinkal terve mäng.

Eriti kõva heitlus oli teises setis. Nuudi võitis esimese geimis Hietaranta servi kolmandalt murdepallilt, aga ise päästis järgmises geimis samuti kolm murdepalli. Neljas geim oli pikim ja seal võitis soomlanna Nuudi servi viiendalt murdepallilt, seis oli 2:2. Veel kahes järgmises geimis oli kummalgi murdepalle, aga seisuni 5:4 Hietaranta kasuks murdeid enam ei nähtud. Kahjuks ei suutnud Nuudi järgmist servigeimi võita ja nii oli mäng läbi. Kumbki ei servinud eriti hästi, aga esimeselt pallingult võidetud punktid olid siiski selgelt soomlanna kasuks 67% vs 49%. Murdepalle võitis Hietaranta 13st 5 ja Nuudi 11st 3.

Veelgi napimalt jäi Elisabeth Iila Monastiri turniiri avaringis alla Julita Sanerile (Rootsi) 6:4, 3:6, 6:7. Esimeses setis tegi Iila kaks ja Saner ühe murde, aga teises setis jäi eestlanna taha 0:3. Kahel korral suutis Iila ühemurdelisest kaotusseisust välja tulla, aga vastane murdis mõlemal korral vastu ja võitis seti. Otsustavas setis oli Iila taga 2:4, aga seekord ühest vastumurdest aitas – seisult 4:4 hoidsid mõlemad servi. Tie-break’is oli kummalgi üks minimurre, kui Iila asus servima seisul 5:6. Kuid ta kaotas servipunkti ja sellega ka mängu. Iila jäi ka punktidega väga napilt alla 111:113. Täpselt nagu ka Nuudil, tuli Iilal miinus sisse esimese servi punktidega – 54 vs 60%.