fbpx
Close

Maileen Nuudi ja Elena Malõgina pääsesid teise ringi

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti naismängijat pääses ITF-i turniiridel teise ringi – Maileen Nuudi W60 turniiril Istanbulis ja Elena Malõgina W25 turniiril Nottinghamis.

Nuudi alistas avaringis Aysegul Merti (Türgi, WTA 978.) 6:0, 2:6, 6:3. Nuudi ainus nõrkusehetk oli teise seti algus, kui ta jäi taha 0:4. Otsustavas setis läks eestlanna kahe murdega ette 3:0 ja kuigi ühe sai vastane tagasi, piisas Nuudile sellest võiduks. Nuudi servis hästi, ta lõi 5 ässa ja sai esimest pallingut sisse 71%. Esimeselt servilt võitis ta 64% punktidest, mis on saviliivaväljakul rahuldav ja piisavalt hea vastase 42% arvestades.

Kuna Nuudi vastane selgub alles kolmapäeval, ei tule eestlanna homme kindlasti platsile, sest paarismängus ta kaasa ei tee.

Malõgina on Nottinghamis asetatud viiendana ja ta võitis Manon Leonardi (Prantsusmaa) 6:0, 6:4. Vastane oli Malõginast edetabelis vaid 62 kohta tagapool, seega oli võit isegi kindlam, kui võis loota. Malõgina ei kaotanud ühtki servigeimi, vastasel polnud isegi murdepalli. Kuid Nottinghamis mängitakse kõvakattel ja seal on servi hoidmine sagedasem kui näiteks Istanbulis. Teises ringis kohtub Malõgina Amarni Banksiga (Suurbritannia, WTA 477.).

Paarismängus jõudsid Malõgina ja Katarina Stresnakova (Slovakkia) loobumisvõidu abil teise ringi.

Elisabeth Iila ei saanud napilt Monastiris põhiturniirile, sest kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis Pauline Courcoux’le (Prantsusmaa) 7:5, 2:6, 8:10. Otsustavas tie-break’is oli Iila ees 5:1 ja kuigi vastane viigistas 5:5, oli eestlanna juhtimas veel seisul 8:7. Kolm viimast punkti kuulusid aga vastasele.

scroll to top