Anett Kontaveit kaotas, kuid mäng oli siiski parem kui tulemus

Anett Kontaveit Australian Openil. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 87.) ei suutnud Madridi WTA Masters 1000 turniiri avaringis vastu panna Karolina Muchova (Tšehhi, 52.) füüsilisele üleolekule ja kaotas 2:6, 2:6.

Muchova on praegu muidugi niisuguses vormis, et kui isegi Anett poleks sellises seisus nagu ta on vigastuspausilt naastes, olnuks ikkagi üliraske tšehhitarist jagu saada. Samas oli Anett esimeses setis pärast avageimi kiiret kaotust oma servil igas geimis vähemalt korra eduseisus, kuigi mõnes vaid 15:0 või 30:15. Aga asi oli ka selles, et Muchova tegi lihtvigu ainult geimi esimesel-teisel või äärmisel juhul kolmandal punktil. Geimi lõppe mängis tšehhitar keskendunult, kaitses hästi ja kasutas osavalt tilkpalle. Kuigi Anett jooksis neist enamiku välja, ei saanud ta pärast vastase stoppi ühtki punkti.

Esimese seti parim seis oli Anettil, kui Muchova jäi oma servil 1:2, 15:40 taha. Anett oli võitnud pika geimi ja murdnud tagasi servi seisuks 1:1 ning tundus, et kolmandas-neljandas geimis hakkab ta initsiatiivi haarama. Aga nüüd panigi Muchova endast parima välja ja võitis seitse geimi järjest, ehkki nagu öeldud, enamikes geimides oli Anettil võimalusi. Teises setis sai Anett pidama seisul 0:2 ja võitis servigeimi nulliga, aga pääsu enam ei olnud. Muchova, kes esimeses setis ühtki serviässa ei löönud hakkas nüüd neid lööma (kokku 4) ja enam oma servil ohtu ei sattunud. Anetti kõik murdepallid (realiseeris 5st 1) olid esimeses setis.

Kokku võitis Muchova äralöögid 18:9 ja tegi lihtvigu vähem (14:20). Julgeks küll pakkuda, et Muchova jõuab oma tabeliosast veerandfinaali, sest ilmselt on talle kardetav vaid Jelena Ostapenko kui võimalik vastane 1/8 finaalis. Praegu võiks kahetseda, et Anetti avaringi loos oli nii halb, aga meie mängija hetkeseisu arvestades olnuks julge loota veerandfinaali pääsu.

Kaia Kanepi vastane pole ikka veel selgunud, sest kvalifikatsioonimängud kestavad. Ilmselt saame alles hilisõhtul kirjutada eelvaate mängule, mille vastane polegi veel teada.