Maileen Nuudi ja Elena Malõgina kohtuvad Pärnu turniiri veerandfinaalis

Maileen Nuudi tuli taas kaotusseisust välja. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Kohtumine, mis pidi justkui toimuma Eesti meistrivõistluste finaalis, toimub nüüd nädal hiljem Pärnus, Kapital Estonian Openi ITF-i W25 turniiri veerandfinaalis, kus Elena Malõgina (3) mängib Maileen Nuudiga.

Meenutame, et Eesti meistrivõistlustel kaotas Malõgina poolfinaalis Anet Angelika Koskelile ja nii jäi ära pikka aega Eesti edetabelis kolmandal-neljandal püsivate naiste mäng.

Malõginal oli tänane 2. ringi kohtumine suhteliselt kergem, kui ta alistas Ella Haavisto (Soome, WTA 1057.) 6:1, 6:4. Malõgina alustas oma servigeimi kaotamisega, aga siis tegi vastasele nn “kinnise muna”. Teises setis oli kohe algul kolm murret (kaks Malõginal üks Haavistol) ning see vahe jäigi püsima seti lõpuni.

Nuudil oli siiski teravam vastane Dejana Radanovic (Serbia, WTA 477.), kes on eestlannast maailma edetabelis pisut üle saja koha kõrgemal. Pärast tasavägist algust domineeris Nuudi täielikult esimese seti lõppu ja sai seal kätte ka seti ainsa murde – 6:3. Kuid teises setis jäi Nuudi taha 0:4 ja lisaks juhtis Radanovic sellel seisul veel oma servil 40:15. Miski ei näidanud, et sett võib lõppeda hoopis Nuudi kasuks, aga ta hakkas mängima hoolikamalt ja vastane läks pisut rütmist välja ning eriti pärast seda, kui seis oli juba 4:4, hakkas jämedalt eksima. Nii sai ka Nuudi enda arvele vastase “kinnise muna”.

“Mind natuke häiris pikk paus kahe seti vahel,” möönis Nuudi, sest väljakul tekkis tehniline probleem tablooga, mis näitas seisu. “Aga ma suutsin raskes seisus jääda rahulikuks ja püüdsin kõik punktid lõpuni mängida ja võidelda.” Sama oli Nuudi suutnud ka eile avaringi mängus, kus ta kaotas avaseti 0:6 ja oli otsustavas murdega taga. “Maileen kasutas hästi rebitud kõrgeid palle, et tempot vajadusel alla tõmmata ja endale hingetõmbeaega saada,” kiitis ka treener Mihkel Koppel. Kui esimeses setis kasutas Radanovic päris edukalt tilkpalle, siis teises setis oli Nuudi nendeks valmis ja sai kõik lühikesed pallid ilusti kätte.

Kolmas Eesti tennisist, kes täna väljakule tuli, pidi siiski vastu võtma kaotuse – Koskel jäi 2:6, 2:6 alla Martha Matoulale (Kreeka, WTA 332.) 2:6, 2:6. Mullu oli Matoula võitnud Haagi W25 turniiri kvalifikatsioonis Koskelit 6:2, 6:0 (ja sama turniiri 2. ringis ka Nuudit 6:4, 6:3) ning eile uskus Koskel, et enam ta kreeklannale kindlalt ei kaota. Ta sai küll kaks geimi rohkem, aga see polnud ikka see, mida ta lootis.

Pärnus on omavahel ka varem kohtunud olulises mängus kaks Eesti naistennisisti, kui 2019 novembris Paf Openil võitis Malõgina poolfinaalis Katriin Saare. Nüüd kohtub Malõgina Nuudiga varem. Alati on küsitav, kas eestlannade omavaheline mäng on hea loos – nüüd saab vähemalt üks poolfinaali, aga kaks enam saada ei või.

Täna pärastlõunal mängitakse veel paarismängude veerandfinaalid, kus võistlustules on eestlannadest Valeria Gorlatš/Andrea Roots ja Koskel koos leedulanna Klaudia Bubelytega.