Oliver Ojakäär jätkab Austraalias paarismängus

Oliver Ojakäär (paremal) ja Ilijan Radulov pärast üksikmängu 1/8 finaali. / Foto: Vadim Samson

Oma esimest suure slämmi noorteturniiri mängiv Oliver Ojakäär on tegemas suurepärast võistlust, kui ta paarismängus jõudis veerandfinaali ja üksikmängus kaotas alles 3. ringis teisena asetatud Ilijan Radulovile (Bulgaaria) tasavägises mängus 5:7, 3:6.

Ainult üks servimurre kummaski setis kallutas vaekausi Radulovi kasuks. Esimeses setis hoiti pallingut bulgaarlase eduseisuni 6:5, kuid võimalusi oli ka varem, sest seisul 4:4 oli Ojakäärul kaks murdepalli ja seisul 5:4 Radulovil üks, mis ühtlasi ka settpall. Kuid 12. geimis, mis kestis kümme punkti, kasutas vastane ära kolmanda murdepalli ja kokku neljanda settpalli. Teises setis Ojakäärul murdepalle polnud ja otsustavaks sai Radulovi murre seisul 2:1.

Ojakäär võitis ässad 5:2, aga sai esimest servi sisse 55%, ent vastane lausa 78%. Ka servi kiirusest (Ojakääru tugevaim serv 213 km/h) oli näha, et eestlane pallis võimsamalt, aga Radulov stabiilsemalt. Esimese servi punkte võitis Ojakäär pisut rohkem (76 vs 74%), kuid teisel servil sai ta 50% punktidest ja kuna tal tuli teist servi lüüa üsna palju, saigi see murretel otsustavaks. Ka lihtvigade arv (37) oli Ojakäärul liiga suur, ehkki ta võitis äralöögid 12:7.

Viis-kuus tundi hiljem tuli Ojakäär koos ukrainlase Vladimir Jakubenkoga väljakule paarismängus, kus nende vastased olid Tomasz Berkieta (Poola) ja Joel Schwärzler (Austria). Pingeliseks kujunenud mängu võitsid Jakubenko/Ojakäär 7:5, 6:7, 10:2. Kokku ainult üks servimurre selles mängus oligi ja selle tegi Eesti/Ukraina paar esimese seti seisul 6:5, 40:40 mõlemapoolsel geimpallil, kusjuures nad olid selles geimis taga 15:40. Teises setis kulgesid geimid kiiremalt ja servijad võitsid need üsna kindlalt. Tie-break’is otsustas vaid üks minimurre 7:4 vastaste kasuks.

Seda üllatavam oli, et otsustava seti asemel mängitud 10 punktini tie-break’is tegid Jakubenko/Ojakäär lausa viis minimurret kuuest võimalikust! Nad juhtisid 5:0, kaotasid siis esimese punkti oma ja seisul 6:1 ka vastaste servil, aga lõpetasid taas nelja punktiga järjest.

Veerandfinaalis on Jakubenko/Ojakääru vastased esimesena asetatud Alexander Blockx (Belgia) ja Joao Fonseca (Brasiilia). Samas võitsid ka nemad 2. ringis alles otsustava tie-break’i järel ning pealegi tundub, et asetus noormeeste paarismängus palju ei loe, sest lisaks Blockx/Fonsecale on asetatutest veerandfinaali jõudnud vaid 7ndana paigutatud paar ja ülejäänus asetamata nagu ka Jakubenko/Ojakäär.