fbpx
Close

Madrid Open kaalub turniiri üleviimist Roland Garrosi eelsele nädalale

Madridi tenniseturniiri peaväljak. / Foto: Internet

Pärast seda, kui oli selgunud, et enne juuli keskpaika kindlasti rahvusvahelisi tenniseturniire ei toimu, hakkasid ka Madrid Openi korraldajad kaaluma, et turniiri võiks siiski tänavu sügisel pidada.

Madrid Open, mis on samaaegselt nii ATP kui ka WTA turniir, pidi algselt toimuma 1.-10. maini. Nüüd arvasid korraldajad, et kui Prantsusmaa lahtised tõesti sügisel peetakse, siis õige koht Madrid Openile oleks nädal enne slämmiturniiri ehk 14.-20. septembrini.

Gerard Tsobanian, kes on Madrid Openi tegevjuht, ütles Prantsusmaa spordilehele L’Equipe, et turniiri ei saa praegu kindlatele kuupäevadele paigutada, sest pole ka teada, kas French Openi aeg jääb paika. “Kuid nädal enne Roland Garrosit oleks sobiv aeg,” leidis Tsobanian.

Küsimus on muidugi selles, et kui US Open toimub planeeritud ajal 31. augustist 13. septembrini, siis tuleks mängijatel kiiresti kõvakattelt üle minna saviliivale ning kuna tegemist on nii ATP kui ka WTA kõrgema klassi turniiriga, siis tippmängijail oleks viis rasket nädalat järjest. “Aga kõik mängijad ei jõua ju US Openi finaali,” ütles Tsobanian. “Paljudel jääb aega liivahooajaks valmistuda terve nädal või siis vähemalt mõned päevad.”

Seni on küll kõikide turniiride toimumisajad täielik spekulatsioon, aga kui 13. juulist alates saab rahvusvaheline karussell taas alata, siis tuleb arvestada üht olulist asjaolu, et Tokyo olümpiamänge tänavu ei toimu. See annab võimaluse kogu augustikuise kalendri nihutada nädala võrra ettepoole ning siis jääks US Openi ja Prantsusmaa lahtiste vahele kaks nädalat. Kuid väidetavalt on juba ka Rooma turniir kaalunud enda võistluse paigutamist samasse aega.

scroll to top