fbpx
Close

Maailma tenniseliigas selgub jõululaupäeval võitja

Jelena Rõbakina on maailma tenniseliigas püsinud kaotuseta. / Foto: Pa Wire/Scanpix

Esimest korda peetud maailma tenniseliiga turniiril Dubais kohtuvad finaalis Kitesi ja Hawksi võistkonnad, kellest esimene lõpetas eelturniiri kolme ja teine kahe võiduga.

Hawksi võistkonnas, kus algselt pidi mängima ka Anett Kontaveit, jäidki võitmatuks Alexander Zverev (Saksamaa) ja Jelena Rõbakina (Kasahstan). Mõlemad võitsid kaks üksikmängu ja koos segapaarismängu. Sel päeval, kui Zverev ja Rõbakina osalesid segapaarismängus, kaotas võistkond matši Kites’ile. Kuna Anetti asendanud Anastassia Pavljutšenkova ei toonud ühtki võitu, saame oletada, et ka Eesti esireketi kaasamängimisel oleks Hawks finaali pääsenud – olenemata, millised olnuks tema tulemused.

Kitesi võistkond on seni toetunud üksikmängudele. Maailma esireket Iga Swiatek (Poola) võitis kõik kolm üksikmängu settigi kaotamata ja eile alistas ta Arina Sabalenka koguni 6:1, 6:3. Felix Auger-Aliassime tõi kaks võitu, aga ei mänginud viimases voorus haigestumise tõttu. Pole teada, kas ta finaalis mängita saab. Eile asendas Auger-Aliassime’i Sebastian Ofner (Austria), kes võitis seti Novak Djokovici (Serbia) vastu, aga mängu ikkagi kaotas 7:6, 0:6, 7:10. Kuid Kitesile tõi seekord teise võidu segapaar Holger Rune (Taani)/Sania Mirza (India).

Praegu pole veel teada, kelle võstkonnad täna üksikmängudes ja segapaarismängus välja panevad. Naistest on nii Swiatek kui ka Rõbakina seni kaotuseta, sest päeval, mil Kites ja Hawks alagrupis kohtusid, oli poolatari vastaseks Pavljutšenkova. Samuti ei ole üksikmängu kaotanud Zverev ja Auger-Aliassime.

scroll to top