fbpx
Close

Laura Rahnel ja Sten Hiiesalu tulid noorte meistrivõistlustel kolmekordseks võitjaks

– Laura Rahnel / Foto: Igor Pissarev/ETL

Neljapäeval päädisid Kadrioru tenniseväljakutel noorte U12 ja U16 meistrivõistlused. U16 vanuseklassis võtsid kolm kulda Laura Rahnel ja Sten Hiiesalu (mõlemad MK Tenniseklubi), nooremas vanuseklassis tegid kuldse duubli Kiira Paškov ja Andreas Kuum.

Kuni 16-aastaste neidude seas võttis maksimumi Laura Rahnel, kes neljapäevases finaalis oli 6:4, 6:0 parem Lisette Aljasest (Tondiraba TK) ning koos klubikaaslase Miriam Ränkeliga alistati paarismängu lõppvaatuses ka Katarina Brit Esken/Maribel Vetevool 6:4, 6:1.

„Lisettega on ka varem meil olnud enam-vähem selline seisude vahekord. Paarismängus oli Miriam väga hea, ta oli võrgus ikka väga kindel,“ sõnas Rahnel. „Algus oli pisut konarlik, aga teises setis olime ikkagi paremad.“

Neidude üksikmängu pronksi võitsid vahva üllatuse sepistanud, 2009. aastal sündinud Eleanora Roos ning septembris 14-aastaseks saav Marie Johanna Lapimaa.

Paarismängus said pronksised autasud noorkusesed Eleanora Roos/Hanka Mühlberg (MK Tennisklubi), kes alistusid poolfinaalis Esken/Vetevoolule ülimalt napilt 5:7, 6:4, 7:10 ning Tallink City SK duett Marie Johanna Lapimaa/Adriana Roots, kes nelja parema paari seas tunnistasid tulevaste tšempionide 1:6, 2:6 paremust.

Koos Sten Hiiesaluga võitis Rahnel teatavasti segapaari tiitili, kui finaalis oldi paremad Indrek Herman Raudkivi (USTA)/Lisette Aljasest.

Tüdrukute lohutusturniiri võitis Maribel Vetevool.

Noormeeste seas sammus võidult võidule Sten Hiiesalu, kuigi juba esimeses ringis tuli tartlasel näha kurja vaeva 13-aastase Ken Inki (USTA) alistamisega. Poolfinaalis oli Hiiesalu parem Keni vanemast vennast Henry Inkist. Üle kahe ja poole tunni kestnud kohtumises oli küll pingetest tingitud rohkeid lihtvigu, kuid ka vahvaid punktiks realiseeritud kombinatsioone. Hiiesalu võitis kohtumise 4:6, 6:3, 6:4. Teisest poolfinaalist tuli vastaseks Georg Strasch ( USTA), kes pingelise kohtumise lõpus oli taktikaliselt osavam Ignas Grusniusest (Tallink City SK) 7:6 (5), 6:3.

Finaalis jätkus mängu ainult avaseti keskpaigani, seejärel läks Tartu poiss Hiiesalu oma teed ja võttis 6:4, 6:2 võidu.

„Kõige raskem mäng oli tegelikult Henry Inkiga, seal oli närvitsemist päris palju. Aga ka esimeses ringis Ken Inkiga oli mentaalselt keeruline. Mida mäng edasi, seda enesekindlamaks muutusin,“ rääkis vastne tšempion. „Finaali esimese setis võitsin mingil hetkel 12 punkti järjest ja enesekindlus kasvas. Esimest korda mõtlesin, et olen kulla võitnud, kui juhtisin teises setis 3:0.“

Noormeeste lohutusturniiril oli parim Ken Ink.

Noormeeste paarismängu finaalis olid üksikmängu finalistide Hiiesalu/Strasch vastasteks aasta-kaks nooremad mängijad Kristofer Karis (MK Tenniseklubi)/Samuel Mandelkorn (USTA). Vanemate poiste võidunumbrid olid 7:5, 6:3.

„No algus oli ikka suht rabe, vastastel oli ka settpall seisul 4:5, kuid me hoidisime selle ära ja nii see rong meie jaama sõitma hakkas,“ ütles Hiiesalu. Noormeeste paarismängu pronksmedalid teenisid Viktor Fainstein (Tallink City SK)/Kevin Kristjan Uba (USTA) ja Ken Martti Birk (MK Tenniseklubi)/Arthur Reinfeldt (Laagri TK).

U12 resultaatidest tuleb Tennisnetis veel eraldi juttu.

Reedel alustatakse Eesti meistrivõistlustega U14 ja U18 vanuseklassis. „Loodan ikka medali pärast võidelda,“ sõnas Hiiesalu, kes üksikmängu tabelis omab neljandat asetust.

scroll to top