fbpx
Close
PAF.ee

Lyoni finalist nooruke Clara Tauson: treener nimetab mind tennisetulemuste vikipeediaks

– Clara Tauson | Foto: imago_images/Eibner/Scanpix

Lyoni WTA250 turniiril murdis end finaali nooruke taanlanna Clara Tauson. 18-aastane tulevikulootus alistas poolfinaalis hispaanlanna Paula Badosa tulemusega 7:5, 6:1.

Finaalis kohtub maailma 139. reket Clara Tauson 28-aastase Šveitsi tennisisti Viktorija Golubiciga (129.), kes sai poolfinaalis jagu eestlastelegi tuttavast prantslannast Fiona Ferrost (mängis Anett Kontaveidiga Palermo turniiri finaalis). Kui Golubicil on kontos üks WTA turniirivõit varasemast, siis Tausonile oli juba poolfinaali pääs karjääri esimene. Seega üllataval kombel on Lyoni finaalis kaks teise saja mängijat, kes parandavad oma edetabelikohta korralikult.

Eelmise aasta detsembris 18-aastaseks saanud Clara Tausonist on juba varemgi räägitud kui väga suure potentsiaaliga tennisistist. Poolfinaali järel kommenteeris ta oma mängu wtatennis.com-ile.

“Mängin paremini, servin paremini. Mida rohkem TOP 100 mängijate vastu matše mängin, seda rohkem arenen. Ja mida tugevamad on mu rivaalid, seda paremini mängin. Enne oli mul lihtsalt hea meel selliste vastastega mängida, aga nüüd tahan võita. Minu suhtumine on viimase aasta jooksul muutunud. Nüüd usun, et suudan selliseid tennisiste järjekindlalt võita.”

Tauson ütles ka, et jälgib tähelepanelikult, mis tennises toimub: “Võite minult küsida ükskõik mida. Mulle meeldib tennist vaadata, teada kõiki mängijaid ja kõiki tulemusi. Küsimused tennise kohta ei kohuta mind – ma tean kõike! Treener nimetab mind tennisetulemuste vikipeediaks.”

scroll to top