fbpx
Close

Liisa Varul pääses Antalyas kvalifikatsioonist edasi

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Sel nädalal alustas lausa kuus Eesti tennisisti ITF-i turniire kvalifikatsioonist, edu saatis neist ainult Liisa Varulit.

Oleme juba kirjutanud, et Karl Kiur Saar langes välja Tbilisi M15 turniiri kvalifikatsioonis, lisaks piirdus ühe mänguga ka Andrea Roots, kes Antalyas kaotas Eva Zanolotnajale (Moldova) 4:6, 4:6. Kuid just Zabolotnaja oli see mängija, kelle Varul täna valikturniiri otsustavas mängus alistas 6:2, 6:2. Enne oli kvalifikatsioonis viiendana asetatud Varul palju raskemalt alistanud Lavinia Gismondi (Itaalia) 3:6, 7:5, 12:10.

Grete Gull ja Anna Maria Tottrup üritasid edasipääsu Kursumlijska Banja W15 turniiril. Mõlemad mängijad said kvalifikatsioonis kaks võitu, millest küll Tottrupil oli üks loobumisvõit. Aga otsustavas ringis kaotas Gull Lidia Enchevale (Bulgaaria) 3:6, 3:6 ja Tottrup Zhuoma Ni Ma’le (Hiina) 1:6, 3:6. Kuid nad jätkavad koos paarismängus, kus nad eelmisel nädalal poolfinaali jõudsid. Samuti mängivad paari Roots ja Varul, ent mitte koos.

Kirjutame pisut ka geograafiast. Kursumlijska Banja on vaid 106 elanikuga küla, mis koosneb vaid ühest suurest spaa- ja vaba aja veetmise keskusest, mille juures on tenniseväljakud. Küla asub Serbia lõunaosas Kosovo piiri lähistel, aga Serbia ise seda piiri juriidiliselt ei tunnista.

Markus Mölder (kval 5. asetus) võitles kõvasti Antalya M15 turniiril. Kõigis mängudes kaotas ta esimese seti, aga kaks mängu kolmest võitis. Ta sai jagu Axel Herberg Amorosest (Hispaania) 4:6, 6:0, 10:7 ja Angel Hernandezist (Venezuela) 2:6, 6:1, 10:5, kuid kaotas täna Dinko Dinevile (Bulgaaria) 5:7, 2:6. Mölder paarismängus ei osale.

Täna kirjutame veel Eesti tennisistide põhiturniiri kohtumistest ja paarismängudest.

scroll to top