Liisa Varul alustas Heraklionis põhiturniiri kindla võiduga

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Nagu Tennisnet eile kirjutas, loositi Liisa Varulile Heraklioni ITF-i W15 turniiril avaringiks selline vastane, keda ta peaks võitma, ja 19-aastane eestlanna tuligi sellega edukalt toime.

Varul alistas Rianna Ioana Coreisa (Rumeenia) 6:4, 6:0 ja kohtub nüüd 2. ringis uuesti rumeenlannaga, kuid seekord juba märksa kardetavama vastase, kolmandana asetatud Lavinia Tanasiega (WTA 733.). Tänane mäng Varulil algul nii väga lihtne polnudki, esimeses setis olid pikad geimid ja sett kestis 58 minutit. Murded algasid seisul 3:3, kuid Varul tegi neid kaks ja vastane ühe. Seisult 4:4 võitis Varul kaheksa geimi järjest.

Paarismängus jõudis Varul koos Patricija Paukštytega (Leedu) veerandfinaali. Esimesena asetatud paar alistas Maria Podurajeva (Ukraina) ja Jana Vaniki (Saksamaa) 6:1, 7:5. Järgmise mängu peavad Paukštyte/Varul homme, sest nende vastane selgub alles täna pärastlõunal.

Andrea Roots ja Karolina Krajmer (Slovakkia), kes olid Heraklionis eelmisel nädalal koos paarismängu finaali jõudnud, kaotasid seekord avaringis Ioana Teodora Savale (Rumeenia) ja Lucia Tognonile (Itaalia) 4:6, 5:7.