Siim Troost alustas suurepäraselt, kuid kaotas tugevale vastasele

Siim Troost Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Siim Troost võitis viiendana asetatud Alexis Gautier’ (Prantsusmaa) vastu Monastiri ITF-i M25 turniiri avaringis esimeses seti kindlalt 6:1, aga kaotas kohtumise 6:1, 1:6, 4:6.

Kui arvestada, et Troost asub edetabelis 1529. ja Gautier 397, kohal, oli tulemus hea, aga ATP punkte kahjuks ainult setivõidu eest ei saa. Troost alustas mängu niimoodi, et võitis 11 punkti järjest (2:0, 40:0), kuid siis vastane viigistas. Geimi seisuks 3:0 sai Troost siiski kätte ja pärast tegi veel ühe murde. Gautier võitis avasetis oma servil 22st punktist ainult 9, Troost aga hiilgas teise servi punktide võitmisega – 9st 8 ehk 89%,

Järgmises setis jäi Troost kohe taha 0:5, ent seejärel mäng võrdsustus. Lõpuks otsustas prantslase murre kolmanda seti seitsmendas geimis. See poleks pruukinud jääda ainsaks murdeks, sest järgmises geimis oli Troostil Gautier’ pallingul 40:0 edu, kuid murdepallid jäid kasutamata. Pisike vahe oligi selles, et Troost võitis 7st murdepallist 2 ja vastane 7st 3.