fbpx
Close

NextGen ATP finaalturniir algas nelja parema mängijata

Arthur Fils on paremate meeste puudumisel NextGen ATP turniiri favoriit. / Foto: Sipa Press/Scanpix

2017. aastal alguse saanud NextGen ATP ehk kuni 21-aastaste mängijate finaalturniir Jeddah’s (Saudi Araabia) ei toonud seekord kohale parimaid.

Tegelikult kaks meest, praegu 20-aastased Carlos Alcaraz (Hispaania) ja Holger Rune (Taani) ei saakski kaasa mängida, sest nad osalesid suurel ATP finaalturniiril. Kuid teadmata põhjusel ei tulnud kohale ka 21-aastased Ben Shelton (USA, ATP 17.) ja Lorenzo Musetti (Itaalia, 27.). Musetti teatas juba suvel, et ta ei osale ja nüüd olnuks tal niikuinii hea põhjus, sest Itaalia tähistas alates pühapäeva õhtust Davise karikavõitu. Shelton loobus hiljem, kuid ei põhjendanud seda millegagi, öeldes vaid, et järgmise turniiri mängib ta Austraalias.

Veel kuulub maailma esisajasse viis U21 mängijat ja nemad on kõik kohal. Kõrgeima asetuse sai maailma 36. reket Arthur Fils (Prantsusmaa). Lisame veel, et 21-aastane on praegu ka inglane Jack Draper, aga ta ei saa osaleda, sest saab detsembris 22.

Fils võitiski Rohelise alagrupi avakohtumises Luca Nardi (Itaalia, ATP 115.) viies lühikeses setis 2:4, 4:3, 4:2, 1:4, 4:2, kuid kummalgi õnnestus ainult kaks murret. Sama grupi teises mängus lõi Flavio Cobolli (Itaalia, 100.) Dominic Strickerit (Šveits, 94.) neljas setis.

Punases grupis võitis kõrgeima asetusega mees Luca van Assche (Prantsusmaa, 70.) neljas setis Abedallah Shelbayhi (Jordaania, 185.), ent päeva põnevaimas ja 2,5 tundi kestnud mängus alistas Hamad Medjedovic (Serbia, 110.) Alex Michelseni (USA, 97.) 4:2, 4:3, 3:4, 3:4, 4:3. Mängiti 34 geimi, mis on korraliku kolmesetilise mängu pikkus. Kolmes viimases setis ühtki murret ei olnud, aga murdepalle realiseeris Medjedovic 11st 2 ja Michelsen 3st 1. Huvitav, et punktidega jäi Medjedovic peale koguni 113:96, ehkki tulemus sellist ülekaalu ei eelda. Seega oli võit kindlasti teenitud.

Seni on nimetus NextGen ennast enamasti õigustanud, sest aastatel 2018, 2019 ja 2021 võitsid järjest (2020 jäi koroonaviiruse tõttu vahele) Stefanos Tsitsipas, Jannik Sinner ja Carlos Alcaraz, kes nüüd on esikümne mängijad. Esimese turniiri võitja Hyeon Chung (Lõuna-Korea) on pildilt kadunud, ent talle finaalis kaotanud Andrei Rublev samuti esikümnes.

Kuna 2019 peeti võistlus Itaalias, pääses Sinner mängima kohaliku tennisisti wild card’iga, ent üllatuslikult võitis. Tänavu sai vabapääsme Shelbayh kui Araabia maailma parim noormängija. Mark Lajal on finalistidest sel aastal kohtunud Filsi ja Shelbayh’ga ning mõlemale kaotanud. Samuti on langemas mullune võitja Brandon Nakashima (USA), kuid talle finaalis kaotanud Jiri Leheckal (Tšehhi) läheb paremini, sest ta on edetabelis 31.

scroll to top