fbpx
Close

Iga Swiatek naasis vigastuspausilt turniirivõiduga

Iga Swiatek. / Foto: AP/Scanpix

Roidevigastuse tõttu Miami turniirist loobunud maailma esireket Iga Swiatek (Poola) lõpetas mitte kuigi pika vigastuspausi Stuttgardi turniiri võitmisega.

Ega peale Miami turniiri ei jäänudki Swiatekil midagi tähtsat vahele, kui mitte lugeda Billie Jean King Cupi play-off matši, millest ta samuti loobuma pidi. Swiatek alistas Stuttgardi finaalis maailma teise reketi ja Australian Openi võitja Arina Sabalenka 6:3, 6:4. Just Swiateki kõige ohtlikumad rivaalid Sabalenka ja Jelena Rõbakina (Kasahstan) on praegu rohkem väsinud, eriti Rõbakina, kes on kolme kuuga pidanud 28 kohtumist. Tema jättis 2. ringi mängu Beatriz Haddad Maia (Brasiilia) vastu pooleli.

Finaalis oli Swiatek oma servil väga kindel, ainult üks murdepall Sabalenkal oligi ja seda ta ei realiseerinud. Tundus, et natuke pingutas valgevenelanna tõrjegeimides üle ja eksis liiga kiiresti. Swiatek mängis taskaalukamalt ja murdis vastase servi esimeses setis seisul 4:3 ja teises setis kohe esimeses geimis.

Maailma edetabelit Stuttgardi turniir ei muutnud, sest ka mullu alistas Swiatek finaalis Sabalenka (tookord 6:2, 6:2) ja seetõttu jäid mõlema edetabelipunktid samaks. Kuid poolataril on kaitsta veel Rooma WTA 1000 turniiri ja Prantsusmaa lahtiste võidupunktid, mistõttu Sabalenkal on võimalus praegused miinus 1920 punkti tagasi teha. Teised vaevalt Swiateki esikohta lähiajal ohustavad.

Swiatek võitis tänavu Doha turniiri, kuid on saanud kokku neli kaotust: United Cupil Jessica Pegulalt (USA), Austraalia lahtistel ja Indian Wellsis Rõbakinalt ning Dubai finaalis Barbora Krejcikovalt (Tšehhi). Samuti on neli kaotust nüüd Sabalenkal, kes võitis Adelaide’i turniiri ja Australian Openi. Muide, temagi on kaotanud Rõbakinale ja Krejcikovale, aga üllatuslikult ka Miamis Sorana Cirsteale (Rumeenia).

scroll to top