fbpx
Close

Laura Rahnel: pidin Billie Jean King Cup`i mängijate peol laulma

Laura Rahnel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti naiste tennise tulevikulootus Laura Rahnel on parajasti Türgis, Izmiris juunioride J100 kategooria turniiril, kuid möödunud nädalal sai 16-aastane tennisepiiga on sportlaskarjääri seni kaalukaima turniirivõidu, kui jäi Lätis Aizkraukles J100 tasemega turniiril alistamatuks.

Loomulikult on võidu üle väga hea meel, lisaks tunnen uhkust, et võitsin esimese J100 tiitli. Tegelikult tunnen ka pisut kergendust, sest läksin Lätti ju eelmise aasta poolfinaalipunkte kaitsma. Saavutasin eesmärgi ja nüüd teenisin punkte hoopis juurde,“ rääkis Rahnel Tennisnetile pühapäeva õhtul juba Türgimaalt.

„Mentaalselt oli kõige raskem veerandfinaal Taani tüdruku Millie Moerki vastu. Esimese seti olin võitnud ja teises juhtisin 5:3, kui järsku tuli närv sisse ja leidsin ennast teise seti tie break`i mängimas. Õnneks suutsin selle siiski võita. Mänguliselt oli kõige keerulisem kindlasti finaalmatš rootslanna Tiana Tian Dengiga, sest kõik geimid olid äärmiselt tasavägised (Rahnel võitis finaalkohtumise 6:4, 6:4, toim.),“ rääkis treener Martin Karise käe all harjutav noormängija.

Üle-eelmisel nädalal sai Rahnel tuleristsed ka Eesti naiste täiskasvanute koondises. Portugalis toimunud Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril sai ta väljakule kolmes paarismängus.

„Oli suur au Eesti koondist Billie Jean King Cup`il esindada. Väga inspireeriv oli koos treenida, olen väga õnnelik, et sain ka paarismängudes kaasa lüüa ja need veel võita ka! Nautisin suurt usku ja toetust, mida tiimiliikmed teineteisesse mänguide ajal edastasid.“

„Kuid BJKC turniiri traditsioonide kohaselt pidid iga tiimi uued liikmed mängijate peol teiste tiimide ees ühe laulu esitama. Niisiis laulsime koos Ingrid Neeliga… Alguses kartsin väga, aga tegelikult oli see üks väga lõbus ja naljakas kogemus – kindlasti mälestus kogu eluks!“

Tervis on Eesti noormängijal õnneks korras ning pärast J100 turniiri Izmiris on tal järgmiseks rahvusvaheliseks turniiriks sama tasemega võistlus Tallinnas.

scroll to top