Lapimaa murdis Liepajas tugeva Läti mängija, Karis poolfinaalis

– Marie Johanna Lapimaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liepajas reedel lõppenud Tennis Europe’i U14 kategooria turniiril saavutasid eestlased mitu auhinnalist kohta. Marie Johanna Lapimaa suutis murda pikka aega Balti regioonis peetud turniiridel kestnud totaalse Läti tüdrukute ülemvõimu U14 vanuseklassis ning mängis end finaali välja, Tartu poiss Kristofer Karis jõudis üksikmängus poolfinaali ning paarismängus saavutas koos lätlase Rihards Neimansiga esikoha.

U14 vanuseklassis on Läti tüdrukud aga väga kõvast puust. Meie Lapimaa oli üks kahest tütarlapsest, kes lisaks Läti piigadele veerandfinaali jõudis. Kaheksa parema seas kohtuski ta Minskis sündinud Valgevene noormängija Margarita Novikuga ega andnud vastasele mingit võimalust. 6:2, 6:1 võiduga kindlustas Lapimaa koha poolfinaalis teisena asetatud Odeta Panasa vastu. Turniiritabelis kolmandana paigutatud Lapimaal õnnestus saada tubli võit, seda kolmes setis – 6:3, 4:6, 6:2. Finaalis tuli Lapimaal vastamisi minna Adelina Latšinovaga. Läti mängija on ainuüksi tänavu pea kohale tõstnud viis Tennis Europe`i üksikmängu võitjakarikat, neist ühe ka U16 vanuseklassis.

Lapimaal tuli finaalis tunnistada lõunanaabri paremust 5:7, 1:6 ning U14 vanuseklassis Tennis Europe`i edetabelis 12. positsioonil olev Latšinova jõudis nii Liepajas oma kuuenda trofeeni.

Paarismängus saavutasid koha nelja parema seas Miia Mihailov/Kiara Nassar.

Poiste turniiril sammus võidult võidule Kristofer Karis, alistatute hulgas oli poolakas, Vincent Fletcher (6:4, 6:1) ja veerandfinaalis ukrainlane Timur Tšukanov (6:3, 6:2). Poolfinaalis läks Karis kokku vana tuttava Rihards Neimanisega, kellele Karis kaotas Hiljuti Tartu TE turniiri finaalis. Ka nüüd jäi lõunanaabrite esinumber peale 6:3, 5:7, 6:4.

Üksikmängu finaalis oli prantslane Lenny Petit Neimanisest parem koguni 6:1, 6:0. TE U14 poiste edetabelis kuuendat kohta hoidva Petit` ülekaal oli turniiril mäekõrgune  – viies kohtumises loovutas ta vastastele vaid seitse geimi!

Poiste paarismängus polnud aga Läti/Eesti duole vastast. Neimanis/Karis pidid küll turniirivõiduks vastastele tuule alla tegema ainult kahes kohtumises, sest avavoorus olid nad vabad, teises ringis said loobumisvõidu, kuid poolfinaalis alistati Leedu paar Deividas Bandzevicius/Lukas Smailys 6:3, 6:4 ning finaalis saadi jagu ka Prantsusmaa/Poola paarist Lenny Petit/Julius Marcin Stanczyk 6:7 (5), 6:2, 10:4.

Karisel ja Neimanisel on peagi võimalus omavahel taas kokku minna, sest 26. juunil Veskas Tšehhimaal algaval Summer Cupil on Eesti ja Läti samas grupis.