Lajal ja Glinka pääsesid veerandfinaali

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Kaks Eesti meestennisisti jätkavad edukalt ITF-i turniiridel, kui veerandfinaali pääsesid nii Mark Lajal kui ka Daniil Glinka.

Lajal (1) võitis Kursumlijska Banja M25 turniiri 2. ringis Marko Topo (Saksamaa, ATP 483.) 4:6, 6:4, 6:2. Pärast esimese seti kaotust murdis Lajal vastase servi teise seti avageimis ja oma pallingul ei andnud sakslasele ühtki murdevõimalust. Kolmas sett oli veelgi kindlam – seega ei tekkinud Lajalil reaalset kaotuseohtu. Eesti esireketi vastane veerandfinaalis on alles selgumas.

Glinka sai Monastiri M15 turniiril väga hea võidu, kui sundis 7:5, 3:6, 7:5 alistuma teisena asetatud Robin Bertrandi (Prantsusmaa, ATP 418.). Bertrand oli alles tänavu veebruaris alistanud Lajali. Sealjuures võitis Glinka esimese seti 1:4 kaotusseisult ja otsustavas setis oli kaks korda murdega taga, Statistika põhjal oli otsustav Glinka paremus servile. Eesti mängija teenis 16 punkti nii-öelda ühe löögiga (7 ässa ja vastase 9 topeltviga), aga Bertrand sai samal viisil vaid 3 punkti. Nii tuli Glinkale +13 mängus, kus tema paremus punktidega oli 102:98.

Veerandfinaalis kohtub Glinka Yecong Mo’ga (Hiina), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsioonist ja on maailma edetabelis alles 1198. kohal.