fbpx
Close

Kairi Karpa teenis rahvusvahelise kohtuniku pronksmärgi

Kairi Karpa pronksmärgiga. / Foto: erakogu

Eesti üks tunnustatumaid tennisekohtunikke Kairi Karpa käis eelmisel nädalal Barcelonas eksamil, et täita rahvusvahelise kategooria kohtuniku pronksmärgi nõuded.

Karpa läbis eksami ja nüüd on Eestis olemas vähemalt üks kohtunik, kes saab suurtel rahvusvahelistel võistlustel töötada pukikohtunikuna. “Praktilisi ülesandeid sellel eksamil ei olnud, küsimustele tuli vastata klassiruumis,” rääkis Karpa. “Kui pronksmärgi saamiseks on vaja sooritada eksam, siis järgmised tasemed ehk hõbe- ja kuldmärk antakse kohtunikele vastavalt staažile ja töö kvaliteedile. Selle jaoks enam uut eksamit tegema ei pea. Mul tuli vastata küsimustele reeglite ja protseduuride kohta nii suure slämmi, ATP, WTA ja ITF-i turniiridel kui ka võistkondlike Davis Cupi ja Billie Jean King Cupi turniiridel.”

Kui Eestis toimuvad ITF-i turniirid, siis seal saavad pukis olla ka ilma pronksmärgita kohtunikud, kuid vastavalt reeglitele vähemalt üks pukikohtunik peab olema pronksmärgiga. “Nüüd on parem, et saame kodus kasutada oma pronksmärgiga kohtunikku ega pea kutsuma välismaalt seda nõutavat inimest,” ütles Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint.

Paljud ilmselt teavad, et Karpa oli pukis WTA 250 turniiril Tallinn Open, kus ta mõistis õigust ka Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi poolfinaalis. Järelikult ei läinudki pronksmärki vaja? “Erandeid ikkagi tehakse. Kuna supervisori arvates olin piisavalt tubli, siis lubati mul olla pukikohtunik. Aga välismaal ma ei oleks kindlasti ilma pronksmärgita saanud WTA turniiril pukis olla,” vastas Karpa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top