fbpx
Close

Kyrgiose ja kogu Austraaliaga võidelnud ja võitnud Thiem: mõistan publikut, parem, kui tühjad tribüünid

– Dominic Thiem / Foto: AFP/Scanpix

Melbourne`is jätkuval Australian Openil õnnestus mullusel finalistil, austerlasel, kolmanda asetusega Dominic Thiemil viiesetilises trilleris alistada koduseinte toetusel mänginud Nick Kyrgios 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4.

Tänavuse Austraalia lahtiste seni ehk üks paremaid matše kestis kolm tundi ja 21 minutit. Austerlane jätkab teekonda tiitli nimel, sest pärast kaotatud kaht esimest setti võttis 27-aastane Thiem ennast kokku ning võitles John Caini Arenal vapralt nii Kyrgiose kui ka Austraalia publikuga.

„Ma arvasin juba, et olen kaotanud. Aga siis ühel hetkel võitlesin ennast matši tagasi. Pärast võidetud US Openit tean, et miski pole võimatu,“ sõnas Thiem pärast kohtumist.

Ta suutis näidata tõeliselt kõrgeklassilist mängu, eelkõige oli ta Kyrgiosest parem teisel servil. Austria tennisetäht noppis nii kolmandas, neljandas, kui ka viiendas setis ühe murdegeimi ja triivis matši võidusadamasse.

„Loomulikult on publik kohaliku kangelase poolt. Selles pole midagi imelikku. Pidin seda lihtsalt aktsepteerima. See on ikkagi parem, kui tühjade tribüünide ees mängida. Kahjuks järgmises mängus publikut enam pole. Selle üle on mul väga kurb meel,“ rääkis austerlane.

Pärast suhteliselt passiivselt mängu algust lõi Thiem kohtumise lõpuks ikkagi rohkem äralööke kui austraallane ja ta lihtvigade arv jäi ka alla 30. Märkimisväärne on kusjuures, et 28 lihttveast suutis Thiem teha kahes esimeses setis 20, seega kolmes järgnevas setis mängis Thiem peaaegu eksimatult.

Kuigi Kyrgios lajatas tervelt 25 ässa ja tegi seejuures vaid 2 topeltviga, siis suutis ta oma teiselt servilt saada punkte vaid 41 protsendiliselt, samal ajal, kui Thiemi vastav näitaja oli 72. Matši lõpuks suutis Thiem teha 57 äralööki Kyrgiose 52 vastu. Ka punktidega jäi peale Thiem 147:138.

Thiem kohtub kaheksandikfinaalis bulgaarlase Grigor Dimitroviga.

scroll to top