fbpx
Close

EELVAADE | Revanšivõimalus US Openi kaotuse eest

Donna Vekic 2019. aasta US Openil. / Foto: Zumapress/Scanpix

24-aastane Horvaatia neiu Donna Vekic on praegu maailma edetabelis 33. kohal ja asetatud Australian Openil 28ndana, aga enamik spetsialiste ei usu, et ta võiks alistada laupäeva öösel Kaia Kanepi.

Ei loe siin edetabelikoht ega eelmine omavaheline kohtumine – Kaia esitused on olnud sedavõrd veenvad. Aga tuletame meelde, et 2019. aasta US Openi teises ringis kaotas Kanepi Vekicile 5:7, 3:6. Just enne seda kohtumist kirjutas Tennisnet ka eelvaate, kus jagasime infot Vekici karjääri varasematest aastatest. See skandaalne maine, millest eelmises eelloos pealkirja moodustasime, hakkab Vekici küljest vaikselt kaduma, sest nüüd on tema suhe Stanislas Wawrinkaga juba unustatud.

Kas mänguline närvilisus on ka kadunud, seda on raske öelda, aga üldiselt on Vekicit teatud siiski tasavägistes seisudes ebakindlana. Vaatame siis, mida on horvaaditar, kes oma esimese WTA turniiri võitis juba 17-aastaselt, suutnud pärast US Openi kohtumist Kanepiga.

Kõigepealt, selsamal US Openil, kus Vekic Kaia alistas, jõudis ta lõpuks veerandfinaali ja sellest paremat tulemust ei ole ta varem ega hiljem suure slämmi turniiridel välja mänginud. Kuigi Vekic sama aasta sügisel midagi erilist enam ei saavutanud, on punktisüsteem selles mõttes ettearvamatu, et ikkagi tõusis ta just 2019. aasta novembris oma karjääri kõrgeimale kohale, mis on 19.

See fakt ja praegune 33. positsioon peaksid näitama, et 2020. aasta Vekicil kuigi hästi ei kulgenud. Ja tõsi see ongi: kolmest slämmiturniirist kahel jõudis ta 3. ringi ja Prantsusmaa lahtistel langes avaringis – asetatud mängija kohta ei ole see kokkuvõttes hea seeria. Ka muudel turniiridel ta erilist edu ei saavutanud. Ta võinuks Palermos kohtuda veerandfinaalis Anett Kontaveidiga, aga üllatuslikult kaotas horvaaditar itaallanna Elisabetta Cocciarettole. Samal ajal tekitas ta furoori rannafotodega, mis tundusid koroonaviiruse ajal liiga ülemeelikud.

Pärast juba mainitud mulluse US Openi 3. ringi langes ta viiel järgmisel turniiril avaringis välja. Selle kurva rea hulgas on ka kaotused 2021. aastal Abu Dhabi ja Yarra Valley Classic turniiril. Võiks öelda, et suuresti püsib Vekic edetabelis suhteliselt kõrgel ikka veel 2019. aasta US Openi arvel, sest need punktid ei ole kustutatud. Aga vähemalt alustas ta soliidselt Australian Openit, sest 6:2, 6:2 võit Prantsusmaa lahtiste poolfinalisti Nadia Podoroska üle on üsna kiiduväärt tulemus.

Stiili poolest on Vekic agressiivne tagajoonemängija, aga nii võib praegu iseloomustada umbes 3/4 tippnaistennisiste. Kaitsvas stiilis mängivad vähesed ja aktiivselt võrku tungivad ka vähesed. 2019. aasta US Openil suutis Vekic stabiilsusega Kaia tagajoonelt üle mängida, aga tookord polnud Eesti mängija kaugeltki nii heas vormis kui praegu.

Nii arvavad kihlveokontorid, et Kanepi on üsna selge soosik. Ennustusportaal Paf annab Kaia võidukoefitsiendiks 1,47 ja Vekicile 2,70, mis tähendab Kanepile umbes 65-protsendilisi võiduvõimalusi. Küsimus on selles, et kas Vekic ongi praegu üldse nõrgem kui alavormis Sofia Kenin, keda Kaia eile võitis, aga kui on sama tugev, siis ju peaks tulemus olema selge. Midagi ette lubada ei saa, aga revanšivõimalus ülemöödunud hooaja kaotuse eest on reaalne.

Nagu oleme juba kirjutanud, on Kanepi ja Vekici mäng Margaret Courti väljakul teine ning esimene naiste üksikmäng algab Eesti aja järgi kell 2. Julgeks lubada, et enne kella 3.30 Kaia väljakule ei saa ja võiks ka eeldada, et Eurosport mängu näitab. Pöidlad pihku!

scroll to top