Kristjan Tamm võitis noore inglase kindlalt ja mängib finaalis!

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm jõudis Al Zahra (Kuveit) ITF-i M15 turniiri finaali, kui alistas täna 17-aastase William Janseni (Suurbritannia) 6:2, 6:4.

Tundub, et varasemate tulemuste põhjal ei saa midagi ennustada, sest kui Tennisnet eeldas, et teises ringis pole Tammel raskusi hispaanlase Miguel Garcia vastu, siis tegelikult võitis eestlane väga napilt. Nüüd arvasime, et eelmises kolmes mängus vaid kümme geimi loovutanud tõusev täht võib olla ohtlik, aga Tamm võitis tunni ja 9 minutiga.

Tamm ei kaotanud ühtki servigeimi, veelgi enam, vastasel polnud isegi murdepalli. Eestlane loovutas üheksas servigeimis kokku 11 punkti, neist kuus teisel servil, aga õnneks tuli tal lüüa teist servi vähem kui kolmandikel juhtudel, sest Tamme esimene serv õnnestus 68%. Esimeselt servilt võitis ta 32st punktist 27 (85%), neist seitse ässaga. Topeltvigu Tamm ei teinudki, seega oli servi mõttes tal peaaegu ideaalne mäng.

Kuid 8 murdepalli ja neist kolm realiseeritud näitab ka Tamme korralikku tõrjemängu. Teises setis, mis oli tasavägisem, omas Tamm juba esimeses geimis kaht murdepalli, aga murdis vastase servi seisul 4:4. Oma viimases pallingugeimis loovutas Tamm ühe punkti, mis oligi enam-vähem tema tänane keskmine (1,2).

Pühapäevases finaalis kohtub Tamm esimesena asetatud Yanki Ereliga (Türgi, ATP 466.), kes võitis tänase poolfinaali täpselt sama tulemusega nagu Tamm. Erel on karjääri jooksul kolm M15 turniiri võitnud mullu, aga tänavu pole see tal õnnestunud. Mõlemad mehed on 2022. aastal esimest korda ITF-i turniiri finaalis, kuid poolfinaali oli Erel tänavu varem jõudnud kuus, aga Tamm kaks korda.