Arina Sabalenkast sai WTA finaalturniiri kolmas poolfinalist

Arina Sabalenka jõudis teisel katsel WTA finaalturniiril nelja parema hulka. / Foto: EPA/Scanpix

Ööl vastu laupäeva selgus, et kolmandana kindlustas Fort Worthis pääsu WTA finaalturniiri nelja parema hulka Arina Sabalenka (7).

Sabalenka võitis reede hilisõhtul toimunud mängus Jessica Pegula (USA, 3) 6:3, 7:5. Kuigi ameeriklanna võitles mõlema seti lõpus südilt, ei sattunud Sabalenka kordagi raskustesse. Avasetis oli valgevenelanna ees kahe murdega 5:2, kui mängiti pikk geim, kus tal jäi oma servil kasutamata neli settpalli, aga Pegula võitis teisel murdepallil. Kuid kogu see võitlus tulu ei toonud, sest järgmises geimis kaotas ameeriklanna oma servi nulliga.

Teises setis õnnestus Pegulal seisul 3:5 võtta murre tagasi ja viigistada 5:5. Paraku ameeriklanna sel turniiril oma mängu käima ei saanudki. Sabalenka ongi löökide poolest Pegulast võimsam, aga alati ei õnnestu seda kasutada. Kuid tänavusel WTA finaalturniiril on Pegula kõigi vastaste vastu mingil perioodil justkui “rongi alla jäänud” ja pole suutnud kontramängu rajada. Pegula lahkubki Fort Worthist võiduta, sest koos Cori Gauffiga said nad kolm kaotust ka paarismängus. Kui Gauff kaotab ööl vastu pühapäeva edasipääsu kindlustanud Iga Swiatekile (Poola), jäävad mõlemad ameeriklannad võiduta.

Kuid Sabalenka jaoks ei tähendanud võit veel edasipääsu. Kui Ons Jabeur (Tuneesia, 2) oleks Nancy Richey alagrupi viimase vooru teises kohtumises alistanud kahes setis Maria Sakkari (Kreeka, 5), pääsenuks ta edasi koos kreeklannaga. “Ma ei vaata seda mängu, püüan tennise mõneks ajaks unustada,” ütles Sabalenka, kuid lubas skoori jälgida telefonist. Mullu oli sama seis, kui edasipääsu kindlustanud Anett Kontaveit saanuks aidata poolfinaali Karolina Pliškova, kes võib-olla samamoodi mängu ei vaadanud. Aga Pliškoval õnne polnud, sest Anett kaotas Garbine Muguruzale, kes koos temaga poolfinaali liikus ja hiljem turniiri võitis.

Nüüd võinuks Sakkari aidata sõbrannat Jabeuri, aga kuna WTA finaalturniiril jagatakse alagrupis iga võidu eest raha ja punkte, mängis kreeklanna täiega ja tegelikult isegi üllatavalt kindlalt alistas Jabeuri 6:2, 6:3. Mäng kestis vaid tund ja 8 minutit. Tänavu olid nad omavahel varem kohtunud Roomas, kus Jabeur jäi kolmes setis peale.

“Pidin jätkama sealt, kus jäin pooleli,” ütles Sakkari, pidades silmas, et oli kindlalt mänginud ka kahes eelmises kohtumises. “Usun endasse, olen praegu väljakul kartmatu. Pole ju saladus, kuidas olen suuteline mängima, nüüd oli õige aeg mängida taas hästi. Olen õnnelik, et see juhtus just siin.”

Sakkari ei kaotanud alagrupis settigi ja tänu esikohale väldib kohtumist maailma esireketi Swiatekiga poolfinaalis. Kuid Tennisnet on juba kirjutanud, et Sakkaril on “poolfinaalide needus” ja nii võib ta kaotada kas Caroline Garciale (Prantsusmaa, 6) või Darja Kasatkinale (8), kes täna õhtul omavahel selgitavad neljanda poolfinalisti.

Kui Sakkari jõudis poolfinaali ka mullu, siis Sabalenka ja Swiatek saavutasid selle tulemuse teisel katsel, sest kõik kolm olid mullu debütandid. Garcia oli seni ainsal korral mänginud WTA finaalturniiril aastal 2017 ja tollal samuti poolfinaali jõudnud. Kui ta võidaks Kasatkinat, jääksid tänavu kõik neli debütanti nelja hulgast välja ja “vanad” (tegelikult alles teist korda finaalturniiril) olijad saaksid edasi.