Kristjan Tamm võitis Kuveidis dramaatilise matši

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm (7) pidas palavas Kuveidis kahe nädala jooksul kolmanda maratonmängu, kui võitis täna Al Zahra teisel M15 turniiril maailma 1448. reketi Miguel Garcia (Hispaania) 4:6, 7:5, 7:6.

Kohtumise käigus tuli Tammel päästa ka matšpall, aga enne seda oli ta ise jätnud kasutamata kaks matšpalli. Kummalgi mehel ei olnud aga matšpalli oma servil. Kokku kestis mäng kolm tundi ja 15 minutit, kuid vahepeal said mehed puhata Kuveidi kohta pisut üllatava vihmapausi tõttu. Ka suurt kuumust täna ei olnud, sooja vaid 25 kraadi.

Kui eile eeldas Tennisnet, et 26-aastane hispaanlane, kes pole karjääri jooksul kordagi 1339. kohast kõrgemale tõusnud, ei tohiks olla Tammele keeruline vastane, siis täna selgus, et ei saa kedagi alahinnata. Esimeses setis oli Tamme võimalus seisul 3:2, kuid ta ei kasutanud nelja murdepalli. Ja seisul 4:4 murdis hoopis Garcia. Teises setis polnud murdeid kuni viimase geimini. Kõige ärevam moment oli Tamme jaoks, kui ta jäi seisul 5:5 oma servil 0:30 ja 30:40 taha. Aga ta päästis kaks murdepalli ja siis võitis ise vastase servigeimi.

Otsustavas setis pääses Garcia murdega ette, aga seisul 3:4 võttis Tamm kaotatu tagasi. Pärast servigeimi võitmist oli tal seisul 5:4 kaks matšpalli vastase pallingul, aga need jäid kasutamata. Tie-break’is oli Tamm murdega ees, aga andis selle tagasi ja seisul 6:5 omas vastane esimest matšpalli. Kuid Tamm võitis servil mõlemad punktid ja siis võidupunkti vastase servil seisuks 8:6.

Tamnmel olid ässad ja topeltvead samamoodi tasakaalus nagu eilses mänguski – seekord 8/8. Kuid tähtis oli see, et otsustavas setis lõi ta ässasid kõige rohkem ja tegi topeltvigu vähem (4/2). Kuna Tamm jäi kokkuvõttes punktidega alla 119:122, siis tal servi näitajad vastasega võrreldes paremad ei olnud – ainult esimeselt pallingult võidetud punktide osas jäi eestlane peale 71 vs 67%. Murdepalle kaitsesid mõlemad mehed hästi – Tamm võitis neid 8st 2 ja Garcia 10st 2.

Tamme vastane veerandfinaalis on 20-aastane sakslane Facundo Yunis, kes asub ATP edetabelis 1132. kohalt. Sellest tabeliosast pidanuks asetuse põhjal tulema Tamme vastaseks taas Aleksandr Metreveli (Gruusia, 2), keda ta esimesel Al Zahra turniiril ülipikas mängus võitis. Aga Metreveli andis avaringis seisul 0:4 loobumise Pruchya Isarole (Tai), kes täna omakorda kaotas Yunisele. Tamme homne vastane ei ole võitnud ühtki ITF-i turniiri ja noorteklassis ainult ühe 5. kategooria turniiri. Taas peaksime eeldama, et Tamm on favoriit, aga seekord on vastane siiski pigem tõusev mängija.