Kristjan Tamm võitis kindlalt ja Mark Lajal napilt

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kaks Eesti meestennisisti said teisipäeval võidu ITF-i turniiride avaringis, aga Mark Lajalil tuli võitmiseks pingutada märksa rohkem kui Kristjan Tammel.

Tamm mängib sel nädalal M15 turniiril Heraklionis, kus ta alistas juunioride eripääsmega põhiturniirile saanud 18-aastase Lorenzo Ferri (Itaalia) 6:2, 6:1. Tamm lõi 6 ässa, topeltvigu ei teinud ja sai esimest servi sisse 69%, kuid eriliselt hea näitajana loovutas ta esimesel pallingul vaid ühe punkti (23st 22 ehk 96%). Kokku kaotas Tamm oma servil kuus punkti ja muidugi ei olnud vastasel sel juhul ühtki murdepalli. Teises ringis kohtub Tamm austerlase Jonas Trinkeriga, kes asub ATP edetabelis 1231. kohal.

Lajal mängib teist nädalat järjest Inglismaal, seekord Sunderlandi M25 turniiril. See paik on Eestile õnnelik, sest kunagi mängis seal jalgpalli Mart Poom ja samal ajal võitsid tolles linnas ITF-i turniiri nii Kaia Kanepi kui ka Margit Rüütel. Kuid Lajalil läks Yannik Steineggeri (Šveits, ATP 1468.) vastu raskeks. Kahes esimeses setis ei suutnud Lajal kordagi murda vastase pallingut, kuid teda päästis teise seti tie-break’i võitmine.

Avasetis oli Lajalil 7 ja Steineggeril 2 murdepalli, aga ometi suutis ainsana murda šveitslane, kes võitis 6:4. Teises setis murdepalle polnud, kuigi neljas geimis oli seis 40:40. Lajal oli tie-break’is kahe murdega ees 5:1, aga kaotas siis punkti vastase servil ja kaks oma servil. Õnneks seisul 5:4 tegi Lajal uuesti minimurde ja see tagas 7:5 võidu. Otsustava seti esimeses geimis realiseeris Lajal viienda (kokku 12nda!) murdepalli ja läks juhtima. Steineggeril õnnestus viigistada 2:2, aga järgmises geimis läks Lajalil murre juba lihtsamalt – seekord esimesel võimalusel. See murre otsustaski – kolmas sett ja kogu mäng Lajalile 4:6, 7:6, 6:4. Lõpuks võitis Lajal 13st murdepallist 2 ja vastane 5st 2.

Lajali serv polnud suurepärane, aga piisavalt hea – 4 ässa kõrval 3 topeltviga ja esimeselt servilt võitis ta 70% punktidest (vastane 65%). Punktidega jäi Lajal peale 114:109. Teises ringis kohtub seitsmendana asetatud Lajal Alex Knaffiga (Luksemburg, ATP 727.). Knaff pole siiski väikeriigi esireket, sest Chris Rodesch on temast seitse kohta eespool.

Hilisõhtul kirjutame ka Eesti naismängijate paarismängudest, kui need kõik saavad läbi.