Aizkraukle Vilar Open Eesti noortele edukas

Vilar Openi finalistid Sten Hiiesalu ja Davis Rolis. / Foto: Taago Hiiesalu

Möödunud nädalal Aizkraukles toimunud ITFi 5. kategooria juunioride turniir Vilar Open oli Eesti noormängijatele edukas. Parimana jõudis järgmisel kuul oma 16. sünnipäeva tähistav Sten Hiiesalu finaali üksikmängus ning paarismängus koos Robert Raagiga poolfinaali. Noormeeste turniiril jõudsid poolfinaali koguni kolm Eesti mängijat.

Noormeeste üksikmängus tegi väga hea võistluse tartlane Sten Hiiesalu, kes sai teises ringis jagu 18-aastasest lätlasest Reinis Kupfersist. Turniiritabelis esimesena asetatud Kupfersi alistas Hiiesalu 7:6 (4), 6:4. Veerandfinaalis võitis eestlane leedulast Pijus Rekleviciust 7:6 (3), 6:3. Poolfinaalis tuli vastaseks samuti korraliku mängu näidanud Tallinna noormees Denis Maijorov. Hiiesalu oskas siingi esimese seti kiire lõppmängu enda kasuks kallutada ning 7:6 (0), 6:1 võiduga jõudis ta finaali. Teises poolfinaalis võitles Läti mängija Davis Rolisega meie Georg Strasch, kuid jäi alla 4:6, 2:6. Finaalis tuli ka Hiiesalul tunnistada 17-aastase Rolise paremust 6:4, 6:1.

Noormeeste paarismänguturniiri poolfinaalis kohtusid omavahel Denis Maijorov/Tauras Mickus (Leedu) ja Hiiesalu/Raag. Matši saatus otsustati tie break setis, mille võitis Eesti/Leedu paar. 6:1, 6:7 (7) 10:8 võiduga pääsesid Maijorov/Mickus finaali, kus tuli põnevuslahingus alla vanduda Saksamaa/Läti duole Artjom Ljapšin/Arturs Zagars 3:6, 6:4, 3:10.

Neidude turniiril mängisid end kaheksa parema sekka Alissia Aleksandra Kivi ja Andrea Roots. Veerandfinaalis tuli vastu mõlemal Eesti neiul kaotus vastu võtta lõunanaabrite mängijatelt. Kivi kaotas Polina Korolovale 2:6, 3:6 ning teist paigutust omanud Roots viienda asetusega Madara Markevicale 2:6, 4:6.

Paarismängus jõudsid õed Adriana ja Andrea Roots poolfinaali. Dramaatlises heitluses jäi meie paar alla Läti duole, hilisematele turniirivõitjatele Enija Palula Aploka/Beatrise Zeltinale 1:6, 7:6, 6:10.

Paljud Eesti noormängijad osalevad käimasoleva nädala teisel poolel Tartus toimuval täiskasvanute Eesti GP-l.