fbpx
Close

Kristjan Tamm tõi teises setis mängu pöörde ja jõudis Tuneesias finaali!

– Kristjan Tamm / Foto: ETL

Kristjan Tamm tegi täna Monastiris (Tuneesia) enda karjääri silmas pidades ajalugu, sest jõudis esmakordselt üksikmängus ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril finaali.

Kuigi poolfinaal kuuendana asetatud Daniele Capecchi (Itaalia, ATP 740.) vastu algas kurjakuulutavalt, tõi Tamm teises setis mängu pöörde ja võitis 0:6, 6:3, 6:2. Esimene sett polnud mitte ainult nulli osas juba, vaid ka punktidega kaotas Tamm koguni 5:24, mille järel võis tunduda, et lootust pole. Kuid teises setis suutis Tamm oma pallingut hoida ja tegi seisul 3:2 ainsa murde. Otsustavas setis jätkus tasavägist mängu seisuni 2:2, siis lõpetas Tamm mängu nelja järjestikuse geimivõiduga, aga jäi punktidega ikkagi kokkuvõttes alla 71:74. Kuid seda muidugi tennises ei loeta, pealegi polnud kahes viimases setis Tamme ülekaalus kahtlust, sest vastane sai neis settides kokku vaid ühe murdepalli.

Tamm andis Tennisnetile ka lühikommentaari tänasest mängust. “Esimeses setis mängis vastane lausa ilmeksimatult ja mul endal ei tulnud ründemäng välja. Aga kui sain oma mängu käima, siis ta enam ohtlikuks ei osutunud.”

Tamme suuremat agressiivsust näitab kas või serv, millest eestlane lõi kuus ässa, aga vastane mitte ühtki. Topeltvigu tegi kumbki ühe. Veel pallingu näitajaid (Tamme numbrid eespool): esimese servi õnnestumisprotsent 73-60, esimeselt servilt võidetud punkte 63%-78%, teiselt servilt võidetud punkte 43%-37%. Viimase näitaja osas ilmnes paremus eriti teravalt otsustavas setis (75%-29%). Murdepalle realiseeris Tamm 4st 3 ja Capecchi 6st 3.

Pühapäevases finaalis kohtub Tamm veel ühe itaallase Andrea Guerrieriga, kes on Tammega ühevanune (21) ja maailma edetabelis paiknevad mehed ka väga lähestikku (Guerrieri 883. Tamm 893.). Tamm on seni kaotanud turniiril kaks setti ja Guerrieri vaid ühe (avaringi esimese seti 1:6), aga itaallasel jäi ka veerandfinaal pidamata, sest ta sai mänguta loobumise. Tamme kombel pole ka Guerrieri senises karjääris võitnud ühtki ITF-i turniiri, aga finaalis on ta varem siiski mänginud – tänavu mai lõpus Reggio Emilias. Aga see võistlus peeti Itaalias, nüüd mängivad mõlemad võõrsil.

Kui täna oli Monastiris 23 kraadi sooja, siis homseks pakutakse 20 ringis ja on ka vihma võimalus.

scroll to top