fbpx
Close

Meeste Alexela Mastersil võitis esikoha Daniil Glinka

– Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev

Alexela Mastersi meeste esikohamängus olid vastamisi treeningukaaslased Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar.

Senistes omavahelistes kohtumistes juhtis Karl Kiur Saar võitudega 6:2. Neist üks võit pärines ka eelmisest aastast rahvusvaheliselt ITF turniirilt Tartus. Vaatamata sellele tuli kerge soosikuna platsile viimase aastaga kõvasti progresseerunud Daniil Glinka.

Esimeses setis oli Saar pidevalt hädas oma servi hoidmisega ja Glinkal piisas ühest servimurdest, et sett viia võiduka lõpuni 6:3. Glinka hoidis oma servi väga kindlalt, andmata mingeid võimalusi Saarele.

Teise seti alguses oli Saar jätkuvalt raskustes oma servi hoidmisega. Ent nagu tihti tennises juhtub, oli just Saar see, kes murdis Glinka servi. Saar kasutas kohe ära esimese murdepalli ja sellega oli ka seti saatus otsustatud – 6:3. Glinkal tekkis küll väike võimalus kaotusseisul 3:5 kui ta juhtis Saare servigeimil 30:0. Saare head servid nullised siiski selle.

Otsustav sett. Seisul 2:1 jäi Glinkal üks murdepall kasutamata. Teist võimalust ta aga käest ei lasknud ja viis selle ellu seisul 3:2. Saar aitas sellele kaasa seisul 15:30, tehes lubamatu topeltvea. Vastupidiselt Glinkale ei realiseerinud Saar oma ainsat murdepalli kaotusseisul 2:4, mis läks talle lõpuks kalliks maksma. Sett ja kogu mäng seega Daniil Glinkale tulemusega 6:3 3:6 6:3.

Tegemist on Glinka senise suurima võiduga Eesti tippvõistlustelt.

scroll to top