Kristjan Tamm tegi seda! Monastiri finaalis purustas Tamm itaallase Guerrieri. Tamm: see oli mu turniiri parim mäng

– Andrea Guerrieri ja Kristjan Tamm / Foto: Erakogu

Alles see oli, kui naiste ITF turniiril noppis oma esimese esikoha Elena Malõgina. Nüüd sai meeste poolel sellega hakkama Kristjan Tamm!

Kristjan Tamm (ATP 864.) kohtus Monastiri (Tuneesia) turniiri finaalis vasakukäelise itaallase Andrea Guerrieriga (ATP 875.). Mehed polnud varem omavahel kohtunud. Mõlemal oli suur nälg turniir võita, sest püüti esimest tiitlit.

Esimene sett algas Tamme dikteerimisel. Tänu servimurdele läks ta ette 3:0 ning omas järgmises geimis kolme võimalust, et edu veelgi kasvatada. Paraku see ei õnnestunud ja peagi olid tablool hoopis viiginumbrid 3:3. Õnneks oli tegemist vaid hetkelise nõrkusega. Eestlane võttis kolm järgnevat geimi ning võitis seti 6:3.

Teises setis murdis Tamm kohe alguses kaks korda vastase servi ja viis seti kindla 6:1 võiduni. Viimases geimis tegi Tamm juba kolmanda servimurde. Tähelepanuväärne oli fakt, et vastasel polnud teises setis ühtegi murdepalli kasutada. Seega tuli ITF turniirivõit Kristjan Tammele üsna veenvalt tulemusega 6:3 6:1.

Kuigi geimide kulgu kontrollis lõviosas meie tennisist, ei olnud Kristjan Tamme sõnutsi asi sugugi nii lihtne nagu näida võis. Tennisnet.ee-le ütles Tamm järgmist: “Kindlat ei olnud selles mängus tegelikult midagi. Pallivahetused läksid pikaks, vastane oli stabiilne. Kuid ma mängisin selle turniiri parima mängu just täna finaalis. Suurim vahe oli meil itaallasega servimises. Ta ei olnud selles elemendis ohtlik. Aga jah, polnud üldse nii lihtne mäng…” Servi osas annab kinnitust ka statistika, mille kohaselt lõi Tamm kuus ässa, itaallane mitte ühtegi. Tähelepanuväärne oli muidugi ka see, et Tamm ei teinud nii tähtsas mängus topeltvigu. Guerrieri seevastu tegi kokku kuus topeltviga, mõlemas setis kolm. Muud statistilised näitajad (Tamm enne): 1.servi õnnestumise protsent 70%-59%, 1.servilt võidetud punktid 79%-49%, 2.servilt võidetud punktid 36%.46%, murdepallide realiseerimine 5 11-st – 1/1. 106-st mängitud punktist võitis Tamm 62, vastane 44.

Küsisime Kristjan Tammelt, kas ta tuleb peatselt ka Eestisse. Tamm: “Lähiajal ei tule. Jätkan treeningutega Prantsusmaal Mouratoglou Tenniseakadeemias.”