fbpx
Close
PAF.ee

Thiem või Tsitsipas? ATP finaalturniir saab uue võitja

Dominic Thiem. / Foto: EPA/Scanpix

Austerlane Dominic Thiem (5), kes oli Björn Borgi alagrupis saanud esikoha Roger Federeri (Šveits, 3) ja Novak Djokovici (Serbia, 2) ees, jõudis lõpuks ka ATP finaalturniiril Londonis esikohamänguni.

Thiem lülitas poolfinaalis välja tiitlikaitsja Alexander Zverevi (Saksamaa, 7) tulemusega 7:5, 6:3. Esimese seti algul oli rohkem võimalusi Zverevil, kes omnas murdepalli nii seisul 1:1 kui ka 2:2. Ent kui seisul 6:5 tekkis Thiemil viimane võimalus murda vastase serv, siis see ka õnnestus. Ta sai ette 40:15 ja kasutas teise murdepalli.

Teises setis hoiti Thiemi eduseisuni 3:2 servi mõlemalt poolt kindlalt, aga järgmises geimis austerlane murdis, ehkki Zverev juhtis seal oma servil 40:15. Kohe järgmises geimis teenis Saksamaa tennisist kaks murdepalli, aga kui ta need kasutamata jättis, siis enam Thiem šanssi ei andnud. Statistiliselt tuli selles kohtumises suurim vahe sisse esimese servi punktide võitmisel – Thiem 84% ja Zverev 67%. Tavaliselt tähendab selline ülekaal ka võitu ning seegi mäng polnud erand.

Nüüd on alates 2016. aastast olnud ATP finaalturniiril alati uus ja esmakordne võitja – kõigepealt Andy Murray (Suurbritannia), siis Grigor Dimitrov (Bulgaaria), Alexander Zverev (Saksamaa) ja tänavu kas Thiem või Stefanos Tsitsipas (Kreeka). Kihlveokontorite arvamustest polnud tänavu kasu, sest kumbagi finalisti ei loetud isegi kolme peamise soosiku hulka.

Finalistide omavahelistes mängudes juhib Thiem 4:2. Nende ainsa tänavuse matši võitis Pekingi turniiri finaalis Thiem 3:6, 6:4, 6:1. Kõvakattel on meeste kohtumiste seis 3:1, savliival 1:1. Pühapäeval kell 20 algava finaali koefitsiente pole kihlveokontorid veel avaldanud, kuid peatselt võite neid näha siit. Võib arvata, et kergeks soosikuks pakutakse Thiemi.

Kindel on aga see, et kumbki ei võida maksimaalset 1500 ATP punkti ja 2,871 miljonit dollarit, sest nii Thiem kui ka Tsitsipas kaotasid alagrupis ühe mängu. Seetõttu läheb tulevasel võitjal maksimumsummast maha 200 punkti ja 215 000 dollarit. Maailma edetabelis on Thiem olenemata finaali tulemusest kindlustanud aasta lõpuks neljanda koha (ta möödub venelasest Daniil Medvedevist), kuid Tsitsipas jääb igal juhul püsima kuuendaks.

scroll to top