Kristjan Tamm pidas ülidramaatilise lahingu Egiptuse turniiri avaringis

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

ITF World Tennis Tour 15,000 USD auhinnafondiga turniiril Sharm El Sheikhis kohtus Kristjan Tamm (ATP 899.) põhitabeli avaringis ameeriklase Kalman L.Boydiga (1013.) ja võitis 6:7, 7:6, 7:6.

Ameeriklase kontos puudusid seni turniirivõidud ITF sarjas. Selle aasta kahekümnest mängust oli Boyd võitnud kaheksa ja kaotanud kaksteist.

Paarismängus õnnetult loobumiskaotuse kirja saanud Kristjan Tamm oli tänu sellele täna ehk veelgi rohkem motiveeritud. Mäng kujuneski ülimalt tasavägiseks. Nii esimese, teise kui otsustava seti saatus otsustati kiires lõppmängus!

Esimeses setis kulgeti seisuni 4:4 üsna kindlalt oma servi hoides. Sellele järgnevas geimis oli ameeriklasel murdepall, ent Tamm päästis selle. Juhtides 6:5 teenis omakorda Tamm esimese murdepalli, mis oli ühtlasi ka settpall. Paraku jäi see realiseerimata ja kiiret lõppmängu kindlamini mänginud Boyd võitis avaseti 7:6 (4). Tamm võis nuriseda esimese servi madala õnnestumise protsendi üle – 43 (vastasel 71).

Teises setis oli Tammel mitu rasket olukorda. Kaotusseisus 2:3 jäi ta 30:40 taha, kuid ei kaotanud külma pead. Hoopis tal endal õnnestus järgmises geimis vastase serv murda ja asuda 4:3 ette. Tamm omas geimpalli, et minna juhtima kahe geimiga, ent topeltviga röövis selle võimaluse. Enam mängijad teineteise närvidel ei mänginud ja nii jõuti taas kiiresse lõppmängu. Erinevalt esimese seti viimasest geimist kontrollis selle käiku nüüd eestlane. Seti võit 7:6 (6) ja mängu saatus liikus kolmandasse setti. Tamme esimese servi õnnestumise protsent paranes veidi, aga üldjoontes olid mõlema tennisisti statistilised näitajad sarnased.

Otsustav sett algas Tammele väga hästi. Tänu ühele servimurdele juhtis Tamm 4:1, 5:2 ja 5:3, kuigi ka Boyd ómas vahepeal ühte murdepalli. Oma servil teenis Tamm kaks matšpalli (40:15), kusjuures selleks hetkeks ameeriklase ainus punkt pärines Tamme topeltveast! Edasi kordus kahe esimese seti stsenaarium, kogu kohtumise saatus oli taas kiire lõppmängu kätes! Tamm võitis 7:4.

Eesti tennisist lõi mängu peale 12 ässa 6 topeltvea juures, Boydil samad näitajad vastavalt 9 – 2. Veel statistikat. Tamme näitajad on toodud esimesena: 1.servi õnnestumise protsent 53% – 63%, 1.servilt võidetud punktid 76%-75%, 2.servilt võidetud punktid 61%-58%.

Järgmises ringis läheb Kristjan Tamm vastamisi oma paarismängupartneri, turniiril kaheksandana asetatud jaapanlase Naoki Tajimaga (705.).