Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka langesid Olomoucis välja

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Küll erineval viisil, aga siiski langesid Olomoucis ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril kolmapäeval välja mõlemad Eesti mängijad Vladimir Ivanov ja Daniil Glinka.

Ivanovil läks ilma erilise vastupanuta, sest ta kohtus esimesena asetatud Vit Koprivaga (Tšehhi, ATP 346.). Võrdset mängu jätkus esimese seti seisuni 3:3, siis läks Kopriva oma teed ja võitis 6:3, 6:2. Ivanov lõi 6 ässa ega teinud ühtki topeltviga, aga Kopriva oli parem 13 ässa ja 1 topeltveaga. Suurem vahe tuli aga sisse esimese servi õnnestumisprotsendis – Ivanov 49 ja Kopriva 67%.

Seevastu Glinka heitles seitsmendana asetatud Elmar Ejupoviciga (Saksamaa, ATP 589.) nagu võrdne võrdsega ning kaotas 2 tundi ja 40 minutit kestnud mängu 7:6, 5:7, 6:7. Algusest lõpuni domineeris selles mängus serviv pool. Glinka teenis matši jooksul vaid ühe murdepalli otsustavas setis seisul 1:1. Võimalik, et ka Eesti mängija oleks pääsenud pallingut loovutamata, aga teise seti viimases geimis tegi Glinka kolm topeltviga ja ainsal korral kaotas oma servi.

Sellegipoolest võinuks Eesti mees mängu võita, kui saavutanuks edu mõlemas tie-break’is, aga Glinka võitis ainult esimese 7:5, kuid kaotas üsna kindlalt otsustavas setis 2:7. Glinka võitis küll ässade arvestuses 17:14, aga kui juurde panna topeltvead (Glinka 10, Ejupovic 4), sai sakslane otse servilt rohkem punkte. Ka oli sakslane tunduvalt parem esimese servi õnnestumisel – vastavalt 71 ja 51%. Napp paremus kokku oli, aga statistika räägib siiski ka napilt Ejupovici kasuks.

Nii on Eesti tennisistide jaoks Olomouci turniir lõppenud, sest paarismängus nad kaasa ei tee.