fbpx
Close

Kristjan Tamm murdis end Sunderlandis põhiturniirile

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm pääses ITF-i 25 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril Sunderlandis põhitabelisse.

Põhiturniirile pääsu otsustanud mängus alistas Tamm (ATP 710.) Scott Duncani (Suurbritannia, 1353.) 7:5, 7:6. Põnevas mängus oli Tamm vastasest parem just otsustavates geimides. Esimeses setis mängis eestlane maha küll 5:2 edu, aga ikkagi murdis vastase servi seisul 6:5. Teises setis oli mõlemal murdepalle, aga mitte murdeid. Tie-break’is oli Tamm taga 2:5, aga võitis siis viimasest seitsmest punktist kuus ja kokku 8:6 eduga tagaski pääsu põhiturniirile.

Põhiturniiri esimeses ringis kohtub Tamm eakaaslase (21) Louis Wesselsiga (Saksamaa, ATP 424.), kes noorteklassis oli Tammest parem ning pigem konkureeris Kenneth Raisma ja Mattias Siimariga.

Veel üritavad täna/homme pääsu kvalifikatsioonist põhiturniirile kaks Eesti naismängijat Elena Malõgina (Moskvas 25-tuhandelisel) ja Maria Lota Kaul (Heraklionis 15-tuhandelisel). Kaul juba sai ühe võidu Louise Lampla (Prantsusmaa) üle 6:2, 6:4, kuid kaotas täna Ani Amiraghjanile (Armeenia) 3:6, 3:6 ning põhiturniirile ei pääsenud. Kuna Kaul ei osale paarismängus, on võistlus tema jaoks läbi.

Malõgina (valikturniiri 4. asetus) alustas Moskvas ülikindla 6:1, 6:0 võiduga Jelizaveta Kuznetsova (Venemaa) üle, kuid põhiturniirile pääsuks on vaja teisipäeval alistada ka teine venelanna Jekaterina Višnevskaja (13).

scroll to top