Anett Kontaveit teenis võitluslikus mängus hea võidu

Anett Dubai turniiril. / Foto Kaspar Reili

Anett Kontaveit alustas Doha Premier 5 turniiri 6:4, 7:6 võiduga lõunanaabri Anastasija Sevastova üle. Teises setis tuli Anettil võiduni jõudmiseks päästa ka üks settpall.

Tund ja 39 minutit kestnud kohtumist ei saa just nimetada liiga kõrgetasemeliseks, aga kindel oli see, et vähemalt teise seti teises pooles näitasid mõlemad väga head tennist. Enne seda oli Anettil probleeme just selliste “90 protsenti kindlate” ründelöökide realiseerimisel ja pisut jättis soovida tõrje mängu panemine. Kuid samal ajal eksis palju ka Sevastova, mis pigem ei ole talle iseloomulik.

Esimeses setis tuli Anett välja 1:3 ja 0:30 kaotusseisult. Saanud servigeimi raskest olukorrast kätte, kutsus Kontaveit väljakule treener Nigel Searsi ja peaagu traditsiooniliselt tähendasid juhendaja õpetussõnad, et mäng läheb paremaks. Seisult 1:3 võitis Anett järgmisest 10st geimist kaheksa ja see tähendas edu 6:4, 3:1. Siis ärkas omakorda Sevastova, kelle parim ründelöök oli vaieldamatult eeskäega pikijoont – element, mis Anettil on nõrgim. Kuid see-eest paljudes muudes mänguelementides, eelkõige tagakäe ründelöögis, oli Eesti esireket parim.

Kulminatsioon saabus viimastes geimides. Anett jäi pärast servigeimi loovutamuist 5:6 taha ja juba teenis Sevastova oma pallingul ka settpalli, aga nüüd mängis Kontaveit laitmatult. Ta suutis servigeimi tagasi murda ja tie-break’i valitseda vääramatult alates seisust 2:3, Algatuseks võitis Anett kaks punkti vastase ja siis kaks punkti oma servilt ning kohe ka esimese matšpalli.

Statistikas läheb kahtlemata Anetti aktivasse 6 ässa ja hea võitlus murdepallidel (Sevastova võitis neid 10st 3, Anett 7st 4). Tõsi, ka Sevastova lõi kuus ässa, võimalik, et Doha väljakud on pisut kiirema põrkega kui Dubais. Topeltvigu tegid mõlemad kaks. Esimene serv õnnestus Anettil pisut paremini (66 ja 61%), kuid ta võitis esimeselt pallingult 72 ja Sevastova 59%. See on juba piisav edu, et vaekauss enda kasuks kallutada, ehkki teiselt pallingult oli parem Läti tennisist (54% punktidest, Anett 37%).

Teises ringis kohtub Kontaveit üheksandana asetatud Arina Sabalenkaga (Valgevene), kellele ta viimati 2018. aasta Wuhani turniiri finaalis kaotas. Peagi kirjutab Tennisnet sellele mängule ka eelloo.