fbpx
Close

Tšehhi juunioride paar võitis Tallink Openi

Lucie Havlcikova (paremal) ja Dominika Salkova jäid paarismängus võitmatuks. / Foto: Igor Pissarev

Paarismängus võitsid Tallink Openi ITF-i W40 turniiri üllatuslikult nooret tšehhitarid Lucie Havlickova ja Dominika Salkova.

Neist Salkova sel aastal enam noorteklassi ei kuulu, kuid on hetkel 18-aastane ja seega võib teda lugeda ikkagi noormängijaks. Havlickova on 17-aastane. Ja sealjuures peame arvestama, et nemad ei ole veel sugugi parimad Tšehhi noored, kelleks praegu on Linda Noskova ja Linda Fruhvirtoba ning samuti alles tänavu 16-aastaseks saav Brenda Fruhvirtova. Lisaks on Tšehhi tüdrukud liidrikohal ka U14 klassis.

Havlickova/Salkova alistasid finaalis 7:5, 4:6, 13:11 Eesti mängijaile pahandust valmistanud Itaalia paari Deborah Chiesa/Lisa Pigato. Itaallannad lülitasid välja nii Elena Malõgina kui ka Maileen Nuudi oma paarilisega. Lisaks alistas Chiesa Malõgina üksikmängu avaringis. Tie-break’i juhtisid algul itaallannad. Nad olid ees 3:0, kuid see oli ka nende ainus kolmepunktiline edu. Seejärel püsis 1-2 punktiline edu, kuni Havlickova/Salkova läksid ette 9:8 ja teenisid esimesena matšpalli. Seisul 10:9 oli matšpalli itaallannadel, aga siis juhtisid taas tšehhitarid 11:10 ja 12:11 ning kolmanda matšpalli realiseerisid.

Paarismängu autasustamine: vasakult Deborah Chiesa, Lisa Pigato, Lucie Havlickova ja Dominika Salkova. / Foto: Igor Pissarev

Üksikmängus jõudsid Tallink Openi finaali kogenuim osavõtja Yanina Wickmayer (Belgia) ja kolmandana asetatud Lina Gjorcheska (Põhja-Makedoonia). Wickmayer saap sellega ka eripääsme (special exempt) järgmise nädala Paf Openile, mis on samuti W40 turniir. Edetabelikoha alusel oleks ta pidanud mängima kvalifikatsiooni.

Finaal algab pühapäeval kell 12 Tallinki tennisehallis. Ootame rohkearvulist publikut, sest Wickmayer on kindlasti üks nimekamaid mängijaid, kes Eestis ITF-i turniiril osalenud. Muidugi kui sügisel tuleb taas WTA turniir, näeb kuulsusi rohkem.

scroll to top