fbpx
Close

Ajakirja Tennis talvenumber jõudis poelettidele ja tellijateni

Müügile on ilmunud ja tellijateni jõudnud ajakirja Tennis 2019. aasta viimane ehk talvenumber, mille kaanepersoon on Eesti paremuselt kolmas naistennisist Elena Malõgina, kes on tänavu sügisel võitnus ka kaks ITF-i turniiri.

Malõgina harjutab peamiselt Peterburis Venemaa treenerite käe all, kuid pere otsustas juba üsna varakult, et Elena hakkab esindama Eestit, kus on sündinud tema isa. Elena pajatab huvitavalt ja ausalt oma senisest karjäärist ja annab oma noorteklassi esimestele aastatele hävitava hinnangu. Aga visadus on viinud sihile ja nüüd Elena edestab neid mängijaid, kellele ta noorteklassis kaotas.

Kahes loos on temaatika pigem tennise vaimne pool. Analüüsime koos kahe treeneri ja spordipsühholoogiga, milline võiks olla tennisisti iseloom. Kui treenerid toovad nii mõndagi erilist välja, siis psühholoog Snežana Stoljarova on kindel, et mingeid konkreetseid tennisisti iseloomustavaid jooni pole olemas ja psühholoogiliste oskuste arendamine võib igasuguse iseloomuga mängijast teha tipptennisisti. Sarnasel teemal kirjutab ka spordipsühholoog Külliki Taylor, ent tema puudutab peamiselt eesmärkide seadmist.

Aasta viimastel kuudel mängitakse nii Eesti kui ka maailma tennises erinevaid finaalturniire ning ajakirjas tuleb juttu nii WTA kui ka ATP finaalturniirist, aga ka Eesti tennisistide Mastersist ja sellele järgnenud aastalõpupeost, kus ka hooaja paremaid autasustati. Sarnaselt on kokku võetud ka Liigatennise hooaeg. Ning lõpuks: Eesti tenniseinimesed võtavad erinevatel teemadel kokku lõppenud tenniseaasta.

Kui “Meistriklassi” rubriigis on vahepeal tundunud, et meistrid hakkavad otsa saama, sest kõigist on ajakiri Tennis juba kirjutanud, siis tänavu kerkisid esile kaks mängijat, kes on ikka tõelised meistrid – Bianca Andreescu võitis US Openi ja Daniil Medvedev jõudis samal turniiril finaali. Saame teada, kuidas Medvedev läbis okkalise tee halvasti käitunud mängijast tõelise meistrini ning kuidas 19-aastane Andreescu visualiseerimise ja meditatsiooni abil on saavutanud väljakul sellise vaimse taseme, et tema juba närvipingest end segada ei lase.

Liina Suurvarik Eesti tennisesõpradeke tutvustamist ei vaja, aga tema seenioride MM-tiitel segapaarismängus väärib omaette ülevaadet. Kes aga tahab lugeda neist, kes veel praegu pole nii tuntud kui Liina Suurvarik või Elena Malõgina, siis selle jaoks on ikka ja jälle rubriik “Tulevikutegija”.

scroll to top