Kristjan Tamm jõudis veerandfinaali, Elena Malõgina oli maailma 151. reketi vastu võidule lähedal

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

ITF-i turniiridel mängisid neljapäeval tublilt nii Kristjan Tamm kui ka Elena Malõgina, aga veerandfinaali pääses neist ainult Tamm.

Mõlemad mängisid endast edetabelis tunduvalt eespool asetseva vastasega. Tamm kohtus Lodzi M15 turniiril Christopher Heymaniga (Belgia ATP 451). Kuna aga Tamm alistas Eesti meistrivõistluste finaalis Mark Lajali, kes ei tohiks olla Heymanist kehvem, siis ei olnudki vast suurüllatus, et Tamm võitis teisena asetatud vastase 6:4, 6:2. Tamme hiilgeperiood algas esimese seti seisult 3:4, kui ta võitis seitse geimi järjest. Sellesse lõiku jäi kolm murret, muul ajal hoidsid mõlemad servi. Kaks ässa löönud Tamme esimese servi protsent 52 (vastasel 74) ei olnud küll kuigi hea, aga ta võitis esimeselt pallingult 79 ja teiselt 59% punktidest, millest piisas, et vastasel oli vaid kaks murdepalli, mida ta ei realiseerinud. Tamm ise võitis 11st murdepallist 3.

Tamme järgmine vastane on Szymon Kielan (Poola, 7). Ta on küll maailma edetabelis 681., aga alles 19-aastane ja mängib pealegi kodus. Nii et kergemaks Tammel ei lähe.

Malõgina kohtus Horbi (Saksamaa) W25 turniiril lausa esimesena asetatud mängijaga, kelleks oli tema eakaaslane (22) Jamie Fourlis (Austraalia), maailma 151. reket. Fourlis võitis juuni algul järjest ITF-i 60-tuhandelise ja 25-tuhandelise turniiri. Malõgina alustas kohe murdega, kuid vastane sai selle tagasi neljandas geimis. Seisul 3:3 murdis Malõgina uuesti ja hoidis oma servi kindlalt. Kaalukeeleks sai teise seti lõpp. Malõgina oli läinud 1:3 kaotusseisust 4:3 ette ja sellega ka murdega peale saanud. Kuid pärast seda Eesti kolmas reket enam geimi ei saanudki… Fourlis võitis 4:6, 6:4, 6:0. Suur vahe tekkis sellest, et kui esimeses setis võitis Malõgina 1. servilt 74% punktidest, siis edaspidi vaid 42 ja 36%.