Anett Kontaveit võitis noore tšehhitari, kuid jäi ründelöökidega pisut hätta

Anett Kontaveit oma tänase võidumänguga täielikult rahule ei jäänud. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveit (1) jätkas võidukalt Praha turniiri, kui alistas teises ringis 17-aastase Lucie Havlickova (Tšehhi, WTA 787.) 6:4, 6:3.

Nagu Tennisnet eeldaski, ei lugenud edetabelikoht antud juhul ja maailma 787. reket, kes tuli juunis Prantsusmaa lahtiste noorteturniiri võitjaks, oli tegelikult tugevam kui Anetti esimene vastane, maailma 126. reket Ekaterina Gorgodze (Gruusia). Juba esimeses geimis oli näha, et Havlickova serv on Gorgodze omast parem, kuid siiski eksis Anett algusest peale tõrjetega liiga palju. Võiks öelda, et tänane võidumäng ei kuulu Eesti esireketi paremate esituste hulka.

Kuid Anett võitis kolmandas geimis vastase servi nulliga ja oli oma servil kindel. Sellest piisas, ehkki seti lõpus tuli pallivahetusi, kus ilmselgelt oli vaja Anettil vaid punkt vormistada, aga see ei õnnestunud. Algul oli ta vähemalt kõik nö “oma” punktid ära võtnud.

Teise seti algul murdis Anett teistkordselt Havlickova servi, aga seejärel kaotas oma pallingugeimi 30:0 ja vastase pallingugeimi 40:0 eduseisult. Veel mängis Eesti esireket seisul 1:2 maha 40:15 edu, aga selle geimi ikkagi võitis ja lõpuks peamiselt Havlickova rohkete lihtvigade tõttu tuli teine sett isegi kindlamalt “koju”.

Statistiliselt on huvitav mainida, et Anett võitis 64 punkti (Havlickova 45) ja neist 41 tšehhitari lihtvigadest. Äralöökidega jäi Anett üllataval kombel alla 8:10, ta ise tegi 26 lihtviga ja vastase eksima sundimises oli ka edukam (15:9). Kuid intervjuus Anett tunnistas, et mäng kõige paremini ei õnnestunud. “Tõrjed ei tulnud välja, kuigi ta servis hästi. Löögitäpsusest jäi ka puudu, Kuid kokkuvõttes oli kõik siiski korras,” rääkis Anett.

Veerandfinaalis kohtub Anett nädalase vahega uuesti Anastassia Potapovaga (7), keda ta Hamburgi poolfinaalis võitis 6:3, 7:5. Potapova oli täna üsna suures hädas Lin Zhu’ga (Hiina, WTA 100.). Hiinlanna juhtis esimeses setis 4:2 ja teises 5:3 ning oli seisuni 6:5 juhtiv pool ka teise seti tie-break’is, kuid kaotas 4:6, 6:7.

Pikka eelvaadet me täna ei kirjuta, sest äsja ju venelannat tutvustasime.