fbpx
Close

Kristjan Tamm jõudis üksikmängus 2. ringi, aga paarismängus tal taas ei vedanud

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamme on tabanud ootamatu ebaõnn paarilistega, sest Monastiri eelmisel M15 turniiril loobus tema partner Pablo Trochu ja täna Alexandre Aubriot, mõlemad prantslased.

Miks võib olla kindel, et loobus Aubriot, mitte Tamm, seisneb selles, et eestlane pääses üksikmängus 2. ringi, aga paariline mitte. Aubriot võis ka saada vigastada, sest ta kaotas pärast avaseti võitmist kaks setti kiiresti.

Kuid tähtsam on siiski üksikmäng ja seal alistas Tamm avaringis Ye Hongyu (Hiina) 6:3, 6:4. Teises ringis kohtub Tamm homme teisena asetatud Filip Peliwoga (Poola).

Kanada päritolu 30-aastane Peliwo on omapärase karjääriga tennisist. Ta oli 2012. aastal juunioride maailma esireket ja võitis nii Wimbledoni kui ka US Openi noorteturniiri. Meeste klassis on tema parim ranking 161., mis pärineb 2018. aastast. Ta on võitnud 13 turniiri, kuid neist enamik ITF-i M15 võistlused, aga üks esikoht ka Knoxville’i Challengerilt 2017. aastal. Praegu on Peliwo maailma edetabelis 459. kohal. Kanada eest mängis Vancouveris sündinud Peliwo 2022. aastani, aga tema vanemad on poolakad ja ta kolis lõpuks nende kodumaa lipu alla, ehkki mees elab endiselt Kanadas. Seega läksid Peliwo juunoride suurvõidud siiski Kanada arvele.

scroll to top