fbpx
Close

Eesti kohtub Billie Jean King Cupi kohamängudes Bosnia ja Kosovoga

Eesti naiskond (vasakult Ingrid Neel, Elena Malõgina, Kaia Kanepi, Laura Rahnel ja Maileen Nuudi koos treener-kapteni Märten Tamla (vasakul) ja füsioterapeut Rando Maamägiga (paremal). / Foto: Eesti Tennise Liit

Eesti naiskond ei tulnud täna Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Vilniuses väljakule, aga sai teada, kellega peab kohtuma 7.-9. koha mängudes.

Selgus, et kõik Eesti vastased tänavusel turniiril on endisest Jugoslaaviast, sest pärast kaotusi Põhja-Makedooniale ja Horvaatiale tuleb vastamisi minna Kosovo ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Bosnia sai 3. koha B-grupis, kus täiseduga võitis Leedu, ülejäänud kolm naiskonda lõpetasid ühe võisudga. Aga võidetud settide arv reastas nad selliselt: 2. Iisrael, 3. Bosnia, 4. Maroko.

C-grupis kogusid kolm naiskonda kaks võitu, kuid taas võidetud setid andsid esikoha Egiptusele, teise koha Gruusiale ja kolmanda Kosovole, kes sellega saigi Eesti vastaseks.

Mis puutuba A-gruppi, kus mängis Eestis, siis seal võitis Horvaatia viimases matšis Põhja-Makedoonia 3:0 ja selgitab koos Leedu ja Egiptusega, kes saavad I gruppi.

Ei hakka siinkohal välja tooma Eesti vastaste kõiki mängijaid, vaid ainult kaks paremat. Bosnial on need Dea Herdzelas (WTA 530.) ja alles 19-aastane Suana Tucakovic (845.), Kosovol Arlinda Rushiti (859.) ja Adrijana Lekaj (-).

Homme kohtuvad Bosnia ja Kosovo omavahel, Eesti mängib reedel selle matši kaotajaga ja laupäeval võitjaga.

scroll to top