fbpx
Close

Suurepärane! Markus Mölder teenis ATP punkti!

Markus Mölder Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Üsna kaua kvalifikatsioonist edasipääsuga vaevelnud või siis juunioride edetabelikohaga põhiturniirile saanud, aga avaringis kaotanud Markus Mölder tegi sel nädalal Antalyas läbimurde, kui alistas täna avaringis maailma 512. reketi Andrei Šepelevi, kes on neutraalsena mängiv venelane.

Mölderile algas Antalya ITF-i M15 turniir kurjakuulutavalt, kui ta kvalifikatsiooni avaringis kaotas esimese seti kindlalt, aga siis võitis leedulase Pijus Vaitekunase 2:6, 7:6, 10:4. Mölderist sai “leedulaste hirm”, sest edasipääsu otsustanud mängus alistas ta Ainius Sabaliauskase 7:6, 6:4, enne seda oli võitnud Edouard Villosladat (Prantsusmaa) 6:3, 6:1.

Tänases mängus kolmandana asetatud Šepeleviga oli Mölder avasetis kaks korda murdega taga ja viimasel korral seisul 5:6, aga olukorras, kus selg oli vastu seina, murdis eestlane tagasi. Tie-break oli üsna pikk, aga Mölder polnud kordagi kaotusseisus ja võitis 8:6.

Teises setis tegi Mölder murde kolmandas geimis ja oma servil oli väga kindel, ta võitis viie pallingugeimi punktid 20:3! Nii tuli võit 7:6, 6:4 ehk sama tulemus kui Sabaliauskase vastu. Mölder võitis esimeselt servilt 75 ja vastane 60% punktidest – sealt tuli peamine vahe. Vastane patustas ka rohkem topeltvigadega – temal 4, Mölderil 1. Üldpunktid võitis eestlane 79:67, mis on märkimisväärne paremus seisu arvestades. Võiduga pääseb Mölder esmakordselt ATP edetabelisse.

Mölder kohtub teises ringis Vladislav Orloviga (Ukraina ATP 644.). 28-aastane ukrainlane on võitnud 8 ITF-i turniiri, neist kolm M25 tasemel, aga viimane tiitel pärineb 2022. aastast. Orlovi parim edetabelikoht oli 350. 2021. aasta jaanuaris. Kuid Mölderi tänane vastane Šepelev oli ka selles osas kõrgemal (parim koht 339.). Muidugi ei saa ainult selle põhjal väita, et Orlov oleks Šepelevist kergem vastane. Mäng peetakse neljapäeval ja Mölderile on see viies mäng viie päeva jooksul.

scroll to top