fbpx
Close

Turniiri direktor väljendas muret Austraalia lahtiste tuleviku pärast

– Austraalia lahtiste peaväljak Rod Laver Arena / Foto: AP/Scanpix

Kuigi Austraalia Victoria osariigi valitsus on öelnud, et nad teevad kõik endast oleneva, et pidada Austraalia lahtised tennisemeistrivõistlused ka edaspidi Melbourne`is, kinnitas turniiridirektor Craig Tiley, et taas on märgata katseid aasta esimene suure slämmi turniir mujale kolida.

Tiley rääkis väljaandele The Age, et jaanuaris toimuva suure slämmi turniiri korraldamise vastu on huvi üles näidanud nii Austraalia linn Sydney kui ka Hiina. Huviliste hulgas on erainvestoreid ja toetust on leitud ka Uus-Lõuna-Walesi osariigi ja Hiina riigi valitsustelt. Eriti teravalt kõlasid jutud Austraalia lahtiste kolimisest Victoriast mujale COVID-19 pandeemia kõrgajal.

„2010. aastate alguses oli tunda kõrgendatud huvi nii Sydney kui ka Shanghai poolt,“ ütles Tiley. “Erakapital teab, et headel aegadel on see väga hea äri ja erasektorile vägagi atraktiivne, nii et huvi oli suur,“ lisas ta. Australian Openi direktor kinnitas, et pandeemia ajal korraldatud turniiriga jäid nad 80 miljoni Austraalia dollariga (ca 51 miljonit eurot – toim.) miinusesse. Hoolimata hiljuti tehtud investeeringutest arendustegevusse vajab Australian Open uut peaareeni ja uusi väljakuid. Austraalia AP teatel kuulub Austraalia lahtiste korraldamise litsents Melbourne`ile kuni 2039. aastani. Vaatamata sellele peab Tiley oluliseks, et turniiri jätkumisega Melbourne`is tegeletaks kohe, nüüd ja praegu.

Tiley sõnavõtt meedias ajendas ka Victoria kohalikku valitsust kiiresti reageerima ning 2022. aasta eelviimasel päeval ütles politseiminister Anthony Carbines, et nende administratsioon teeb selleks kõik, et Australian Openit korraldataks edaspidi samas paigas, kus praegu.

„Austraalia lahtised ei koli kuhugi ja parim, mida kõik viktoorialased teha saavad, on näidata oma toetust,“ sõnas ta. „Pole üllatav, et nii atraktiivse turniiri kaaperdamiseks tehakse katseid nii teiste osariikide, kui ka riikide poolt. Victoria valitsus on Australian Openisse investeerinud üle ühe miljardi dollari (ca 640 miljonit eurot) nii infrastruktuuri kui suursündmuse toetuseks ja me jätkame AOP ja selle organiseerimismeeskonna toetamist nii palju kui vaja ja kuidas vaja,“ lubas Carbines.

Austraalia lahtiseid peetakse Melbourne`is alates 1988. aastast. Järgmisel aastal on auhinnaraha taas rekordiline – 76,5 miljonit AUD ehk ca 49 miljonit eurot. Suure slämmi võitja saab 2 975 000 AUD (1 878 000 eur), finalist 1 625 000 AUD (1 034 000 eur), võit esimeses ringis toob mängijale tšeki 106 250 AUD-le (67 500 eur). Auhinnaraha teenivad ka kvalifikatsiooniturniiril võistlejad: 1. ring – 16 500 eurot, 2. ring – pisut üle 23 000 eur ning 3. ring 35 000 eurot.

scroll to top