Kristjan Tamm jõudis Kuveidis poolfinaali

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm (7) jõudis Al Zahra (Kuveit) ITF-i M15 turniiril poolfinaali seekord pisut vähema vaevaga, kui alistas Facundo Yunise (Saksamaa) 6:3, 6:4.

Mäng võinuks olla veel lühem, aga pea lõpuni oma servil isegi murdepalli vältinud Tamm kaotas pallingu teise seti seisul 5:2. Aga tal oli üks võimalus veel ees ja seisul 5:4 ta võitis servigeimi. Kui jätta välja see lõik, kus Tamm kaotas kolm geimi järjest, oli ta üpris kindel. Õnneks kestis mäng seekord poolteist tundi, kui Tamm oli eelmisel nädalal pidanud kaks ja sel nädalal ühe kolmetunnise kohtumise. Sellegipoolest oli Tamme veerandfinaal pikim, sest teised tänased võitjad andsid vastasele neli või vähem geime.

Statistiliselt võib Tamme edu taga näha servi. Kahes eelmises ringis oli ta löönud ässasid ja teinud topeltvigu võrdselt, aga täna olid need numbrid vastavalt 9 ja 2. Tammel oli ka hea esimese servi õnnestumisprotsent (68) ja ta võitis esimeselt pallingult 85% punktidest. Vastase õnnestumisprotsent oli sama, aga ta võitis esimesel servil ainult 59% punktidest.

Poolfinaalis kohtub Tamm juunioride edetabelikoha (72.) kaudu turniirile pääsenud 17-aastase briti William Janseniga. Kuigi vastase edetabelikoht noorte seas ei ole liiga kõrge, on ta mänginud Al Zahras laitmatult. Jansen alistas teises ringis teise asetusega tšehhi Dominik Palani 6:3, 6:2 ja tänases veerandfinaalis prantslase Antoine Vincenti 6:2, 6:1. Kuid Tamm oli eelmisel Al Zahra turniiril veerandfinaalis kaotanud just Vincentile ehkki seda ülipikas mängus suure palavusega.

Jansen on aktiivselt hakanud mängima ITF-i profiturniire alates tänavu aprillist, kuid esimest korda saatis teda edu alles Kuveidis, kus ta eelmisel turniiril jäi pidama veerandfinaalis. Maailma edetabelis on ta alles 1576. kohal, aga ilmselt ei tasu seda arvestada. Aga kui Tamm sai Eesti meistrivõistlustel hästi hakkama palju kõvema juuniori ja nüüd juba ATP TOP 500 mängija Mark Lajaliga, võiks ta ju Jansenistki jagu saada.