Elena Malõgina kaotas norralannale, Eestile sai Haabneeme Paf Open läbi

Viimase Eesti tennisistina Forus Viimsi spordikeskuses peetud ITF-i W25 turniiril Haabneeme Paf Open konkurentsi jäänud Elena Malõgina langes täna veerandfinaalis välja.

Malõgina kaotas Norra teisele reketile Malene Helgole (WTA 396.) 6:7, 2:6. Nagu tulemuski näitab, sai kaalukeeleks esimese seti lõpp, kus Malõginal jäi oma pallingul settpall kasutamata. Seisuni 5:5 oli kumbki tennisist vaid korra murdnud vastase pallingu, aga nüüd tegi Malõgina seda teist korda ja asus servima seti võiduks. Ta juhtis 40:30, aga seejärel teenis vastane kaks murdepalli, millest teise realiseeris. Tie-break’is oli ohtralt minimurdeid, kusjuures Malõgina võitis seisult 1:2 kaks punkti vastase servil. Kuid ta andis ühe minimurde tagasi ja seisul 5:5 kaotas veel punkti oma pallingult. Helgo realiseeris kohe settpalli ja võitis 7:5.

Teises setis läks norralanna kohe murdega ette ja kui Malõgina kahele murdepallile vaatamata järgmises geimis viigistada ei suutnud, polnud tal enam lootusi, sest ülejäänud servigeimides mängis Helgo kindlalt. Malõgina esimene serv oli stabiilsem (õnnestumisprotsent 71 vs 63), aga punkte võitis ta esimeselt pallingult märksa vähem (60 vs 83%).

Meie naabritest langes Daniela Vismane (Läti, 6) välja 2:6, 4:6 kaotusega esimesena asetatud Arantxa Rusile (Holland), kes on paljudel hooaegadel kuulunud esisajasse. Kuid 18-aastane Soome tulevikulootus Laura Hietaranta alistas Dalila Jakupovici (Sloveenia, 4) 6:3, 6:2.