Kristjan Tamm jõudis Dohas veerandfinaali, kus kohtub endise esisaja mängijaga

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm sai Dohas ITF-i M15 turniiril teise võidu ja jätkab veerandfinaalis.

Kuigi Tamme teise ringi vastane oli edetabeli põhjal nõrgem kui avaringi vastane, oli tänane kohtumine tasavägisem ja Eesti kolmas reket alistas hollandlase Guy den Heijeri (ATP 1438.) 6:4, 7:6. Kui esimeses setis kallutas vaekausi Tamme poole vaid üks murre, mille ta tegi kohe esimeses geimis, siis teises setis oli murdeid rohkem. Tamm alustas jälle murdega, aga nüüd sai vastane selle kuuendas geimis tagasi seisuks 3:3. Seejärel läks Tamm ette 5:4, kuid servides matši võiduks ta kaotas geimi ja Den Heijer viigistas taas. Õnneks oli tie-break täiesti ühepoolne ja Tamm võitis selle 7:0.

Tamm võitis ässad 9:4, aga andis natuke tagasi topeltvigadega (3:0). Kuid suurepärane oli Tamme esimese servi õnnestumisprotsent 74. Karjääri jooksul on Tammel olnud ka päris palju mänge, kus see protsent jäänud alla 50. Esimeselt servilt võitis ta 81, aga teiselt servilt 39% punktidest. Murdepalle realiseeris Tamm 5st 3 ja vastane 6st 2. Kuid üldpunktides oli Tamm ülekaal päris suur (75:56), kui arvestada, et ta võitis ainult kolm geimi rohkem. Nulliga võitis ta neli servigeimi, ühe tõrjegeimi ja muidugi tie-break’i.

Veerandfinaalis ootab aga Tamme ees raske katsumus – tal tuleb kohtuda esimesena asetatud Marius Copiliga (Rumeenia), kes veel kolm aastat tagasi oli esisaja mängija (parim koht 56.). Copilil on ka huvitav seos Eesti tennise ühe olulise saavutusega. Nimelt oli rumeenlane 2012. aastal Kaasani Challengeril tiitlikaitsja, kuid kaotas finaalis Jürgen Zoppile, kes tookord saavutas karjääri esimese Challlengeri võidu. Copil ise on võitnud kolm Challengeri. Hetkel on ta maailma edetabelis 377. kohal.