Kristjan Tamm ja Daniil Glinka langesid välja

– Antalya / Foto: Pixabay

Kumbki Eesti meestennisist ei jõudnud sel nädalal ITF-i M15 turniiridel avaringist kaugemale.

Kristjan Tamm (ATP 662.) mängis Las Palmases algul võrdselt Jan Bondarevskiga (675.), kuid pärast servigeimi loovutamist muutus kohtumine ühepoolseks. Seisul 2:2 päästis Tamm oma servil 0:40 kaotusseisus, kuid jäi jrägmises servigeimis uuesti 0:40 taha ja seekord enam Bondarevski ei vääratanud. Venelane võitis nüüd järgmisest 8st geimist 7, mis tähendas ka 4:0 edu teises setis. Enam ei olnud Tammel lootusi pääseda.

Vastase poole kallutas mängu eelkõige parem esimese servi õnnestumisprotsent – vastavalt 77 ja 55. Seetõttu tuli Tammel mängida rohkem teise servi punkte, milliseid ta võitis ainult 40%. Esimeselt servilt said mehed punkte umbes võrdselt (Tamm 71% ja Bondarevski 73%), aga kokku kaotas Tamm oma servigeimides 24 ja vastane ainult 14 punkti.

Daniil Glinka (848.) vastane Jeroen Vanneste (Belgia, ATP 412.) õigustas aga seekord favoriidiseisust ning Eesti mängija pidi Antalya turniiri avaringis vastu võtma 1:6, 1:6 kaotuse. Vastupidiselt Tammele oli Glinka esimese servi õnnestumisprotsent hea (70), aga ta võitis sellelt ainult 49% punktidest. Kuid paremini polegi mõeldav, kui sa mängu jooksul ainult kaks geimi võidad.

Eesti tennisistidest on ITF-i turniiridel jäänud nüüd konkurentsi Maria Lota Kaul ja Helena Narmont paarismängudes, kuid nad tulevad väljakule neljapäeval.