Kristjan Tamm alustas kindla võiduga, Mark Lajal jäi napilt alla esimesele asetusele

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Karmen Kärg

Meeste ITF-i turniiridel tegid üksikmängus kaasa Kristjan Tamm ja Mark Lajal. Esimene mängis Cancunis ja teine Monastiris.

Cancuni M15 ITF-i turniiril oli Kristjan Tamm (ATP 847.) esimeses ringis võidukas. Ameeriklase Dusty H.Boyeri (ATP 709.) alistamine ei osutunud Tammele raskeks ülesandeks, kuigi numbrid olid 6:4, 6:3. Seda kinnitab ka fakt, et vastasel polnud terve mängu jooksul kasutada ühtegi murdepalli. Tamm servis hästi, lüüas ühe topeltvea juures koguni 13 ässa ja võites 1.servilt 79% punktidest (2.servilt 71%)!

Teises ringis läheb Tamm vastamisi esimesena asetatud Christian Langmoga (ATP 495.). Paarismängus on Tamme partneriks Johannes Seeman.

Monastiri ITF-i M15 turniiril sattus 18-aastane Mark Lajal (ATP 1213.) loosi tahtel kohe avaringis vastamisi esimesena asetatud 26-aastase ameeriklase Gage Bymeriga (USA, ATP 509.). Senise karjääri jooksul on Bymer võitnud kaks ITF-i tiitlit. Mäng kujunes tasavägiseks ja Lajal oli lähedal endast üle 700 koha võrra kõrgemal seisva tennisisti alistamisele.

Esimeses setis jäi Lajal 2:4 taha, ent suutis servi tagasi murda ning minna koguni ette 6:5. Järgmises geimis omas eestlane kolme settpalli, ent paraku need jäid realiseerimata. Kiire lõppmäng läks juba kindlalt Bymerile 7:1. Teises setis tegi ainsa servimurde Lajal, seisul 2:2. Sellest piisas teise seti võitmiseks 6:4 ja nii mindi otsustavasse setti.

Kolmandas setis hoiti üksteist geimi järjest oma pallingut ning tundus, et mängu saatuse otsustab kiire lõppmäng, pealegi oli Lajalil seisul 5:6 kolm geimpalli. Bymer suutis geimi lõppfaasis siiski kindlam olla ja pöörata sett enda kasuks 7:5. Seega Bymeri võidunumbriteks kujunesid 7:6(1), 4:6, 7:5.

Mängu statistikat (eespool Lajali näitajad): ässad 7-2. topeltvead 6-2. 1.servi õnnestumine 63%-78%, 1.servilt võidetud punktid 78%-77%, 2.servilt võidetud punktid 48%-43%, murdepallide realiseerimine 2/10-2/5.