Kolm Eesti noort jõudis Dohas üksikmängu poolfinaali

Eesti noortekoondis Dohas: vasakult Laura Rahnel, Grete Gull, treener Martin Karis, Brit Martin, Liisa Varul, Oliver Ojakäär ja abitreener Kenneth Raisma. / Foto: erakogu

Viis Eesti noormängijat osaleb teist nädalat järjest juunioride ITF-i 4. kategooria turniiril Dohas. Eelmisel nädalal kuulus Eestile kolm esikohta ja samasuguse tulemuseni on võimalik jõuda ka sel nädalal.

Tõsi, Liisa Varul (3) ja paarismängus Brit Martin/Laura Rahnel (4) tiitlit enam kaitsta ei saa, kuid nii neidude üksik- kui ka paarismängus on Eestil ikka veel võimalus võita.

Kuid alustagem noormeeste üksikmängust, kus Oliver Ojakäär (5) eelmise turniiri võitis ja nüüd on jõudnud poolfinaali ehk saanud Dohas 8 võitu järjest. Kahes esimeses ringis Ojakäär setti ei loovutanud, kuid tänases veerandfinaalis võitis prantslase Valentin Faure kolmes setis – 6:4, 3:6, 6:1. Muide, samad vastased kohtusid ka eelmisel nädalal veerandfinaalis ja siis oli Ojakäär kindlam 6:4, 6:0. Ojakääru vastane poolfinaalis on kolmandana asetatud Idriss Haddouch (Belgia).

Neidude üksikmängus on võimsalt mänginud Rahnel, kes alustas 6:0, 6:0 võiduga ja veerandfinaalis alistas Mille Mörki (Taani) 6:2, 6:2. Vahepeal oli tal aga õnne, sest esimesena asetatud Ela Platenikova andis 2. ringis Rahnelile loobumisvõidu. Poolfinaalis kohtub Rahnel Ellie Blackfordiga (Suurbritannia, 5), kes väga napilt alistas täna Varuli 3:6, 7:6, 7:6. Kiired lõppmängud olid 7:2 ja 7:5 inglanna kasuks.

Tabeli teiselt poolelt on aga poolfinaali murdnud Grete Gull (4), kes võitis Athena Rosase (USA, 6) 6:3, 6:2. Martin oli Eesti neidudest ainus, kes kaotas esimeses ringis. Neidude paarismängu poolfinaalis kohtusid eestlannad täna omavahel ja tasavägises mängus said Gull/Varul (1) Martin/Rahnelist jagu 6:2, 6:7, 10:8.

Kuid seekord on Eestil võimalik teenida “pool” esikohta ka noormeeste paarismängus, kus Ojakäär on koos Taym Al Azmehiga (Saksamaa) jõudnud finaali. Nad võitsid tänases poolfinaalis Belgia paari Sebastian Cauhape/Haddouch 6:4, 6:3. Kui Haddouchiga kohtub Ojakäär uuesti, siis Cauhapega ta mängis eelmise nädala turniiri finaalis.