fbpx
Close

Kolm eestlannat pääses Paf Openi kvalifikatsiooni teise ringi, põhitabel ka loositud

Suvel kuuekordseks noortemeistriks tulnud Laura Rahnel alustas Paf Openit võidukalt. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Forus Viimsi spordikeskuses alanud ITF-i W25 turniiril, mille nimi on Haabneeme Paf Open, alustati täna kvalifikatsioonimängudega ja osaliselt peeti ka 2. ringi kohtumisi.

Kaheksast eestlannast jõudsid teise ringi kolm. Omavahelises mängus alistas Liisa Varul Andrea Rootsi 6:4, 6:1, kuid võitsid ka Alissia Aleksandra Kivi ja Laura Rahnel. Kivi sai 6:1, 6:1 jagu leedulanna Vitalija Leonovaitest ja Rahnel soomlanna Ella Haavistost 6:3, 5:7, 10:4. Põnevas mängus võitis Rahnel kuus viimast punkti.

Kivi mängis ära ka teise ringi kohtumise ja hakkas päris kõvasti vastu kvalifikatsioonis esimesena asetatud Antonia Schmidtile (Saksamaa, WTA 675.). Esimeses setis jõudis Kivi 1:5 kaotusseisult järele 4:5, aga lõpuks pani edetabelis tugevam mängija paremuse maksma 6:4, 6:2. Rahnel kohtub homme Anna Ozerovaga (Läti) ja Varul Julita Saneriga (Rootsi). Mõlemad vastased paiknevad WTA edetabeli esituhande lõpus – Ozerova 973. ja Saner 977.

Loositud on juba ka põhiturniiri tabel, mida saate näha siit. Lõpuks tuli välja, et Tennisnetil oli ikkagi õigus, kui eelmises uudises kirjutasime, et Maileen Nuudi sai põhiturniirile edetabelikohaga. Kaks vabapääset anti aga neile välismaalastele, kes muidu olnuks kvalifikatsioonis kaks kõrgemat asetust. Põhjus oli selles, et Eesti kasutas kaht wild card’i (Elisabeth Iila ja Katriin Saar), ülejäänud jäid vabaks.

Ei saaks öelda, et eestlannade loos olnuks hea, eeldatavalt meie kaks tugevamat mängijat sattusid vastamisi asetatud tennisistiga. Nii kohtub Elena Malõgina Suzan Lamensiga (Holland, 3) ja Nuudi Daniela Vismanega (Läti, 6), kes paiknevad WTA edetabelis vastavalt 208. ja 262. kohal. Malõgina kohtus Lamensiga kahel korral 2019. aasta Pärnu turniiridel. Suvel kaotas ta Lamensile finaalis, aga novembris sai Paf Openil, mis tookord peeti viimast korda Pärnus, revanši veerandfinaalis ja hiljem Malõgina ka võitis seal karjääri esimese ITF-i turniiri.

Vismane on aga Nuudi eakaaslane ja noorteklassi rivaal. Veel eelmisel nädalal oli Vismane Läti teine reket, aga nüüd loovutas koha Darja Semenistajale (WTA 261.), kes samuti Haabneemes mängib.

Saare avaringi vastane on Kathleen Kanev (Saksamaa, WTA 439.). Kuid loos on Saarel raske ka selle poolest, et võidu korral kohtuks ta teises ringis ilmselt esimesena asetatud Arantxa Rusiga (Holland, 119.). Iila kohtub esimeses ringis Ziva Falkneriga (Sloveenia, WTA 560.).

scroll to top